4 Mentoru Tipi, Kurus Nepieciešams Meklēt Katram Vīrietim (1.daļa)

4 Mentoringu Tipi

Domājot par to, kas ir labākie veidi kā vīrieša raksturs tiek veidots, viennozīmīgi sarakstā ir jābūt mentoringa attiecībām. Varbūt tas neatbilst visām definīcijām, bet  mentoringu var salīdzināt ar māceklību.

Ar AwesomeHusbands.org atļauju publicējam rakstu par mentoringu. Šoreiz raksta 1.daļa.

Kādēļ vīrietim nepieciešams mentors vīrietis?

Ir kādas mācību stundas un gudrības, ko tikai vīrietis var nodot otram vīrietim. Vīrieši un sievietes ir atšķirīgi un apkārtējo pasauli katrs uztver atšķirīgi. Sievietes ir lieliski mentori un var būt labi mentori vīriešiem, bet vīrieši visticamākais ‘neatvērsies’ runājot par sievietēm. Un domājot par mentoringu “neatvēršanās” neder. Tādēļ ir ieteicams meklēt citus vīriešus, kas palīdzētu un dotu padomus kā iet cauri dzīvei.

Kā katrs, kuru Dievs ir svētījis ar mentoru, zina, mentorings dod spēku sasniegt Dieva doto potenciālu. Bībeles skolotājs Hovards Hendriks (Howard Hendricks) ir sarakstījis grāmatu par mentoringu. Uzrunājot vīrus kādā sanāksmē, Hendriks atgādināja vīriem, kādas trīs tipu individualitātes viņiem ir nepieciešamas viņu dzīvēs. Viņš teica: “Jums ir nepieciešams Pāvils, jums ir nepieciešams Barnaba un jums ir vajadzīgs Timotejs.” Uz Pāvilu viņš atsaucās kā uz kādu garīgi spēcīgāku/pieredzējušāku. Barnaba ir kāds, kurš ir jūsu uzticības persona, persona, ar ko jūs abi esat vienā līmenī pie kā vērsties. Un par Timoteju viņš sauva kādu citu, kuram jūs esat mentors un kuram jūs esat klāt, lai dotu padomu un virzienu.

Diemžēl tā vien šķiet, ka vesela vīriešu paaudze ir palikusi bez mentoriem. Mēs dzirdam ziņas par to, ka ģimenēs nav tēvu un tā ietekmi uz jauniem vīriem šodien. Viņi aug un attopas arvien vairāk izolēti, bez sasaites ar apkārtējo sabiedrību un attiecībām, kas iepriekšējām paaudzēm ir palīdzējusi tikt pāri dzīves izaicinājumiem. Bez laba parauga, ar ko vīrietim sacenties, jaunie vīrieši bieži ir apjukuši un apmaldījušies. Pētījumi ir atklājuši, ka vīrieša trūkums zēna gados palielina varbūtību, ka viņam būs sliktas sekmes skolā vai arī viņš iesaistīsies noziedzībā. Bet pāri acīmredzamajām sekām, kā piemēram, noziedzība un izglītība, šis tukšums var ietekmēt neskaitāmos daudz smalkākos veidos.

Mentori otra vīra dzīvē var ne vien dot kādus norādījums kā iet cauri dzīvei, bet arī paplašināt otra redzesloku par to, ko nozīmē būt par vīrieti. Katram vīrietim ir bijusi dažāda dzīves pieredze un katrs ir saskaries ar atšķirīgām filozofijām un dzīves uzskatiem. Viņus uz ceļiem ir nospieduši atšķirīgi dzīves pārbaudījumi, piedzīvojuši dažādus prieka brīžus un mācījušies dažādās gudrībās. Viņi var palīdzēt Tev ieraudzīt lietas savādāk, iedvesmot tevi uzdrošināties kaut ko vairāk, mierināt tevi sērās un palīdzēt tev kļūt par labāku vīrieti.


Priecāsimies, ja izteiksi savas domas komentāros. Ja šis raksts Tevi uzrunāja, vai zini kādu, kam šī informāciju būtu noderīgi – iesaki un/vai padalies ar to Facebook, Twitter, Draugiem un citos soceālajos tīklos. Šī bloga rakstiem var pierkastīties arī RSS.

Ja ir kādi personiski komentāri mums, lūdzu raksti uz viriem@viriem.lv

Bloga viriem.lv lapa ir atrodama arī Facbook – www.facebook.com, droši spied “patīk” 🙂

Related posts:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *