4 Mentoru Tipi, Kurus Nepieciešams Meklēt Katram Vīrietim (3.daļa)

4 Mentoringu Tipi

Piedāvājam 3. un noslēdzošo rakstu rakstu sērijā par mentoringu. Pirmajā daļā centāmies saprast, kādēļ vīrietim vispār ir nepieciešams mentors. Otrajā daļā mēs aplūkojām kādus mentoru tipus katram vīrietim būtu nepieciešams meklēt. Šajā rakstā aplūkosim dažas tipiskās kļūdas, kuras mēdz pieļaut metori mentorēšanas laikā.

Raksts publicēts ar AwesomeHusbands.org atļauju.


Izvairies no šīm biežākajām kļūdām

Vēlos dot arī kādu ieteikumu no savas personīgās pieredzes – un es joprojām mācos. Kā mentors, kādreiz iespējams tu ieraudzīsi perspektīvu, kādu otrs cilvēks neredz. Ja tu aizsteidzies pārāk tālu uz priekšu personai, kurai tu esi mentors, tu viņu pazaudēsi. Viņiem liksies, ka Tu pārāk spēcīgi sāc ‘presingot’ un viņi uztvers tavu ieteikumu kā svētrunu, un tas nav tas, ko viņi meklē mentorā. Pat, ja risinājums otra problēmai šķiet tik vienkāršs, mērķis nav parādīt otram vienkāršu risinājumu, mērķis ir iet kopā ar viņu, lai risinājumu atrastu viņš pats.

Kā mentoram, tavs uzdevums nav atrisināt problēmas, bet drīzāk sēt sēklu, kam ir potenciāls kļūt par risinājumu.
(Iečivināt šo citātu)

  • Labošana: persona, kurai tu esi mentors ir reāla persona, nevis projekts. Izvairies no kļūšanas par misteru Salabotāju.
  • Sludināšana: vēlies un centies iet kopā blakus ar mersonu, kurai tu esi mentors. Nerunā vienkārši uz viņiem.
  • Nešana: kā mentoram, tev ir jābūt plašai sirdij un ir jāizrāda bažas, bet izvairies nest pārāk smagas nastas.
  • Vainošana: palīdzi cilvēkiem tikt pāri šim un nekad neizmanto to mentorēšanas procesā. Nav nekādas nosodīšana Kristu Jēzū.
  • Glābšana: tu neesi glābējs, tu esi, lai atbalstītu.

Vīriem iesaistīties mentorēšanā un atbildības nešanā ar citiem vīriem, ir ļoti svarīgi.

Tam ir milzīga vērtība, ja tev, ejot cauri dažādiem dzīves posmiem, ir mentors (vai pat vairāki).
(Iečivināt šo citātu)

Mentors var būt dāvana – kāds, kurš nāk blakus tavā ceļā un palīdz tev izbēgt tās grūtības, kuras viņi jau ir pārvarējuši – ikdienas dzīvē, biznesā, kā vīrs un kā Kristus sekotājs. Tas vai tu esi mentors un, ja tev ir mentors, var radīt ļoti lielu atšķirību dzīvē.


Varbūt arī Tev ir kādi ieteikumi no pieredzes kā mentoram vai kādam, kuram ir mentors – no kādām kļūdām vajadzētu izvairīties? Padalies ar tiem komentāros!


Priecāsimies, ja izteiksi savas domas komentāros. Ja šis raksts Tevi uzrunāja, vai zini kādu, kam šī informāciju būtu noderīgi – iesaki un/vai padalies ar to Facebook, Twitter, Draugiem un citos soceālajos tīklos. Šī bloga rakstiem var pierkastīties arī RSS.

Ja ir kādi personiski komentāri mums, lūdzu raksti uz viriem@viriem.lv

Bloga viriem.lv lapa ir atrodama arī Facbook – www.facebook.com, droši spied “patīk” 🙂

Related posts:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *