4 Mentoru Tipi, Kurus Nepieciešams Meklēt Katram Vīrietim (2.daļa)

4 Mentoringu Tipi

Iepriekšējā nedēļā uzsākām rakstu sēriju par mentoringu. Pirmajā daļā aplūkojām jautājumu, kādēļ vīrietim vispār nepieciešams mentors? Šajā reizē apskatīsim 4 mentoru tipus, kādi katram vīrietim būtu jāmeklē savā dzīvē. Tie ir:

  • Mentors – Vecāks, pieredzējušāks draugs
  • Laulības/vīra mentors
  • Garīgais mentors
  • Mentors, kura priekšā būt atbildīgam

Mūsu (viriem.lv) aicinājums un pamudinājums ir, uztvert šo lietu nopietni un, ja tas vēl nav darīts, tad pārdomāt, kuri būtu tie cilvēki, kurus uzrunāt un ar kuriem sākt mentoringa attiecības (protams, šīm attiecībām jābūt parastām normālām attiecībām, tikai ar konkrētām tikšanās reizēm, kas veltītas kādam mērķim – kādam no zemākminētām sfērām).

Raksts publicēts ar AwesomeHusbands.org atļauju.

Mentors – Vecāks, Pieredzējušāks Draugs

Ar gadiem nāk gudrība un vienalga vai esat 20 gadus vecs vai 60, katram vīrietim ir nepieciešams vecāks draugs. Padomā, kā tu skatījies uz dzīvi un pasauli 5 gadus atpakaļ salīdzinājumā kā tu šīs lietas redzi tagad. Tagad iedomājies vēl vairākas dzīves pieredzes desmitgades klāt pie šī brīža.

Vecākam draugam ir visas viņa dzīves garuma pieredze, ko nodot tev.
(Iečivināt šo citātu)

Un jo vecāks kļūsi tu, to vairāk arī tu izvērtēsi iespēju dalīties ar savas dzīves mācībstundām ar citiem. Lai atrastu vecāku mentoru, uzsāc sarunu ar kādu vecāku vīru draudzē, pievienojies kādai brāļu mazajai grupai vai sāc brīvprātīgā darbu ar senioriem. Vecākam vīram mentoram nav jābūt padzīvojušam cilvēkam. Ja Tev ir 20, tad, ja mentors ar 40 gadu dzīves pieredzi arī būs ļoti vērtīgs.

Laulības/Vīra Mentors

Vienalga vai tu gatavojies laulībai, esi tikko uzsācis laulātā dzīvi, ir nepieciešams kādas lietas salabot vai sakārtot laulībā vai vēlies uzlabot savu laulību no labas uz lielisku, laulības mentors var tev palīdzēt. Bībele norāda kā vīriem nepieciešams attiekties pret saviem pienākumiem laulībā. Labs laulātā mentors var palīdzēt tev saprast un pārdomāt savu atbildību pret ģimeni – mīlēt, rūpēties, aizstāvēt un vadīt saskaņā ar Bībeles norādījumiem. Sakot to, es ticu, ka katrs vīrs var būt līderis, neskatoties uz to kāda ir viņa personība. Viņš to var darīt pat ja viņam trūkst iedvesma, artikulācija un vīzija, kāda piemīt dabīgam vadītājam.

Ģimenes vadība kā pamata atbildība ir katra vīrieša spēju robežās. Labs mentors var tev palīdzēt šajā ceļā.
(Iečivināt šo citātu)

Garīgais Mentors

Garīgums ir visas dzīves ceļojums ar neiedomājamām virsotnēm un ielejām. Tas ir vientuļš ceļš, ko iet vienam. Katram vīrietim ir nepieciešams mentors, kas palīdzētu šajā ceļā.

Garīgajam mentoram jāizdzīvo sava ticība tādā veidā, ka tā iedvesmo tevi kļūt labākam un tavai ticībai palīdz kļūt stiprākai.
(Iečivināt šo citātu)

Viņš ir kāds, kurš neatraidīs tavas šaubas, bet tā vietā palīdzēs stāties tām pretī. Viņš ir kāds, ar kuru tu vari diskutēt un paplašināt savu redzes loku. Garīgais mentors iedrošinās tevi ejot cauri taviem izaicinājumiem, lūgs kopā ar tevi, palīdzēs tev tavas dzīves lielākajos izaicinājumos. Viņš ir kāds, kurš piešķirs garīgo perspektīvu lietām, kad tu pats būs pārņemts ar grūtībām vai centīsies tikt galā ar sērām.

Mentors, Kura Priekšā Būt Atbildīgam

Cilvēki bieži uzskata, ka mentorings būtībā ir kaut kas viegls un vienkāršs. Jūs sanākat kopā, pie kafijas nedaudz pieklājīgi parunājat, uzsitiet viens otram pa plecu un tad atkārtojat to pašu nākošajā reizē, kad satiekaties. Bet ļaujiet man pateikt vienu lietu pavisam skaidri – lai arī mentorings var kļūt par procesu, kas glaimojoši uzslavē un var būt arī daļa pieklājīgas parunāšanas, mentoringa būtība ir atbildības nešana otra priekšā. Lai arī atbildības nešana var radīt saspīlējumus,

mūsu grēcīgā daba nosaka to, ka mums jātiek mīlestībā konfrontētiem
(Iečivināt šo citātu)

un tas ir tas, ko labs mentors var darīt. Mums nav jābēg prom no lietām, kas izraisa problēmas mūs dzīvē un laulībā. Dalies ar šīm lietām un ieaicini papildus palīdzību un atbildību kāda priekšā.


Priecāsimies, ja izteiksi savas domas komentāros. Ja šis raksts Tevi uzrunāja, vai zini kādu, kam šī informāciju būtu noderīgi – iesaki un/vai padalies ar to Facebook, Twitter, Draugiem un citos soceālajos tīklos. Šī bloga rakstiem var pierkastīties arī RSS.

Ja ir kādi personiski komentāri mums, lūdzu raksti uz viriem@viriem.lv

Bloga viriem.lv lapa ir atrodama arī Facbook – www.facebook.com, droši spied “patīk” 🙂

Related posts:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *