Ģimenes Lūgšana – 17. Diena

Lūgšanas kopā ar laulāto draugu katru dienu.

Kopīgi garīgie brīži ģimenē ir ļoti vērtīgi ikkatram no jums, un to mēs sakām saprotot, cik tas var būt grūti – izveidot šo paradumu.

Vīriem.lv 30 dienu garumā gatavos rakstus par kopējām laulāto lūgšanām katrai dienai. Kāpēc 30 dienas? Ir zinātniski pierādīts, ka ir vajadzīgas tikai 30 dienas, lai izveidotu jaunu ieradumu. Šīs rakstu sērijas mērķis ir palīdzēt jums izveidot ieradumu lūgt kopā katru dienu.

Šī rakstu sērija tiek sagatavota pateicoties Denisa un Barbaras Raineju sarakstītai grāmatai „Two Hearts Praying As One” (Divām sirdīm lūdzot kā vienai).

Tulkojums no  „Two Hearts Praying As One”, Dennis & Barbara Rainey.

17. Diena –

Ģimenes Lūgšana

Tas ir brīnišķīgi, ka jūs abi šobrīd jau lūdzat kopā kā pāris, tomēr paturiet prātā arī to, ka pārējiem ģimenē arī ir vajadzīgs lūgšanu laiks. Kopīgi garīgie brīži ģimenē ir ļoti vērtīgi ikkatram no jums, un to mēs sakām saprotot, cik tas var būt grūti – izveidot šo paradumu. Vai šis, nedaudz uzspēlētais, scenārijs zemāk jums neatgādina jūsu pašu pieredzi?

Pēc tam, kad tēvu pārliecināja noklausītais sprediķis ”Ģimenes Altārs Izglābs Jūsu Ģimeni”, viņš saņēma rokās savu drosmi un paziņoja, „Šovakar pēc vakariņām mums būs ģimenes garīgais brīdis.”

Pēc apēstiem spageti, viņš pabīdīja savu šķīvi malā, aizsniedzās pēc savas četr ar pus kilogramu smagās ģimenes Bībeles un paziņoja, „Lūdzu, visi kārtīgi apsēdieties un klausieties uzmanīgi. Tagad ir brīdis ģimenes pielūgsmei!”

Tēvs ar nedrošu skatienu uzlūkoja māti un piebilda, „Dārgā, vai Tu varētu mūs vadīt kādās pielūgsmes dziesmās?”

Mēģinot kopā dziedāt, septiņgadīgais dēls Toms paziņoja, „No šīm skaņām man sāk sāpēt galva!” Tēvs jau pamazām uzvilkās.

„Labi, tagad lasīsim Rakstus. Ar ko gan labāk sākt lasīt, ja ne ar Bībeles sākumu – 1. Mozus grāmatas pirmo nodaļu no 1. līdz 50. pantam.” Viņš nolasot rakstuvietu stostīdamies jautāja, „Vai kādam no jums ir kādi komentāri par dzirdēto?”

Seko liels klusums. Toms tajā laikā iebāž savu degunu ūdens glāzē un mēģina padzerties caur to, izraisot piecgadīgās Krissijas smieklus. „Izbeidziet jūs abi!”, mamma iejaucas. „Vai neredzat, tēvs cenšas vadīt garīgo brīdi?”

Čaks, ģimenes tīnis, pajautāja, „Tēt, man ir mājas darbi. Vai es varu iet?”

„Un kā būs ar 1. Mozus grāmatu? Nu tiešām, vai kādam nav ko teikt?” Tēvs jautā paceļot balsi. Jūtoties izmisis, viņš uzlūko mammu. Viņa ātri novērš skatienu.

„Kā Tu domā, ko Dievs darīja pirms tam, kad Bībele bija sākusies?” Čaks pajautāja.

„Man nav ne mazākās jausmas,” tēvs atbildēja. „Lūgsim.”

Vai esat bijuši līdzīgā situācijā, esat darījuši ko tādu? Kopīgie ģimenes brīži var būt izaicinoši. Tomēr mēs nevaram ļaut šiem neērtajiem, neveiklajiem brīžiem atturēt mūs no sanākšanas kopā (Ēbrejiem 10:25). Piemēram, pirms nākamajām vakariņām jūs varat iedrošināt pārējos ģimenes loceķļus aizlūgt vienam par otru.

Ja jūs darbosieties kopā kā komanda, jūs varat panākt, ka kopējas ģimenes lūgšanas ir realitāte jūsu mājās.

Pārdomas

Pārrunājiet jūsu šī brīža pieeju tam, kā jūs lūdzat kopā ar bērniem un runājaties ar viņiem par Dievu. Kādus soļus jūs vēl varat spert, lai palīdzētu viņiem izveidot tuvākas attiecības ar Viņu?

Lūgšana kopā

Lūgšanu pieturvietas

  • Lūdziet Dievu, lai viņš parāda veidus, kā kopīgas ģimenes lūgšanas varētu padarīt jautrākas, spontānākas un dabīgākas.
  • Lūdziet Dievu, lai viņš atklāj veidus, kā Viņš var vairāk būt iesaistīts jūsu attiecībās ar saviem bērniem.

 

 


Priecāsimies, ja izteiksi savas domas komentāros. Ja šis raksts Tevi uzrunāja, vai zini kādu, kam šī informāciju būtu noderīgi – iesaki un/vai padalies ar to Facebook, Twitter, Draugiem un citos soceālajos tīklos. Šī bloga rakstiem var pierkastīties arī RSS.

Ja ir kādi personiski komentāri mums, lūdzu raksti uz viriem@viriem.lv

Bloga viriem.lv lapa ir atrodama arī Facbook – www.facebook.com, droši spied “patīk”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.