Intimitāte Laulībā: Vīrieša Vajadzības Romantikā

Iepriekšējā šīs sērijas rakstā aplūkojām piecas sievietes vajadzības. Šai reizē pienākusi kārta piecām vīrieša romantiskām vajadzībām.

“Sieviete vārdu “romantika” izrunā kā “attiecības”, bet vīrietis kā “sekss”

Jā, izrādās arī vīrietim ir vajadzības un iespējams jūs būsiet pārsteigti kādas tās ir. Arī šīs ir ņemtas no grāmatas “Starting Your Marriage Right” (“Uzsākot Laulību Pareizi”), ko sarakstījuši Deniss un Barbara Reiniji (Dennis & Barbara Rainey). Šie autori saka: “Sieviete vārdu “romantika” izrunā kā “attiecības”, bet vīrietis kā “sekss”.”

Droši vien daudzi nepiekritīs šim sarakstam, tomēr atgādināšu, ka runa ir par romantiskām vajadzībām attiecībās ar sievu.

Un tā – šeit tās ir:

1.vajadzība: Sieva, kas respektē viņu kā vīrieti.

Viena lielākajām vīrieša vajadzībām ir cieņa, respekts. Vīrietim ir jāzina, ka viņa sieva respektē viņu tādu, kādu Dievs viņu ir radījis arī seksuālā ziņā. Sievas bieži pat nenojauš cik nedroši viņu vīri iespējams ir šajā viņu attiecību jomā, pat, ja viņš pats to noliedz.
Sieva var šo nesaprast un ar savu atbildi likt vīram domāt, ka viņa seksuālā dziņa ir netīra vai pat grēcīga.
Ja sieva atsaucas vīra vīrišķībai, viņa stiprina viņu.

2.vajadzība. Sieva, kura vēlas un pavedina viņu seksuāli.
Šī ir cieši saistīta ar pirmo vajadzību. Vīram ir jājūt, ka no visiem cilvēces vīriešiem viņa vēlas tikai viņu – nevis Tomu Krūzu, Bredu Pitu, bet gan tikai un vienīgi viņu.
Sālamana augstās dziesmas grāmatā Sulamīte padarīja Sālamanu gandrīz vai traku, sakot: “Nāc, mans draugs, lai izejam laukos un pārnakšņojam ciemos!” Tā nebija ražas novākšanas talka. Viņi devās romantiskā piknikā, lai mīlētos un tā bija viņa, kura aicināja. Kā jums šķiet, vai viņš savā plānotājā atrada tam laiku?

3.vajadzība. Sieva, kura komunicē, ka viņa izbauda intimitāti ar viņu.
Romantika un sekss vīrietim ir gandrīz sinonīmi.
Vīrietis vēlas zināt, kā viņam ir izdevies pagātnē; viņš vēlas zināt to mīlējoties un uzreiz pēc tās – kā viņam ir izdevies apmierināt viņu. Savam vīram jūs nevarat dot pārāk daudz komplimentu šajā ziņā.

4.vajadzība. Sieva, kura ir jautra, impulsīva un piedzīvojumu meklētāja seksuāli.
Sievai ir jāatrod veids kā savās romantiskajās attiecībās iekļaut kaut ko ārpus ikdienišķā. Jā, nav viegli atslēgt savu prātu no tūkstoš ikdienas lietām – darba, mājām, ēdiena gatavošanas, veļas mazgāšanas un gludināšanas, iespējams bērniem un, un, un… Bet pacentieties rast laiku, izdomu un enerģiju un dariet kaut ko jautru, kas ļauj uzliesmot jūsu piedzīvojumu meklētāja garam. Tas pacels jūsu vīru kādu metru virs zemes.

5.vajadzība. Sieva, kura dara zināmu, ka viņš viņu ir apmierinājis.
Jā, arī šis ir par seksu. Taču vīra vajadzības nav tikai saistītas ar savu seksuālo vajadzību apmierināšanu. Viņš vēlas būt arī labs baudas devējs un zināt, ka viņam tas ir izdevies.
Vīrs vēlas nolasīt no savas sievas sejas: “Tu esi ritīgs vīrs!” (varbūt pat precīzāk būtu sacīt “vecis” šī vārda veselīgā, vīrišķīgā nozīmē 🙂 – “You are the man!”)

 

Atkārtošos sakot, ka daudziem iespējams šis liekas pārspīlēti, bet, es ceru, ka šis raksts vismaz radīs vērtīgas sarunas vīra un sievas starpā, liks komunicēt par šo tēmu un novedīs pie tuvākām un ciešākām savstarpējām attiecībām tādēļ, ka šajā jautājumā ir rasta abpusēja sapratne.

Kā vienmēr, esat aicināti izteikt savas domas komentāros. Labprāt par šo padiskutētu.

Related posts:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *