Izvairoties No Slazdiem Lūgšanās – 15. Diena

Lūgšanas kopā ar laulāto draugu katru dienu.

Tās svētības, ko mēs esam piedzīvojuši kopā lūdzot vairāk kā 30 gadu laikā ir pārāk daudz, lai varētu uzskaitīt, tomēr ir arī bijuši izaicinājumi. Ņemot vērā mūsu pieredzi saskaroties ar izaicinājumiem, vēlamies palīdzēt arī jums tikt galā ar kādām grūtībām, kas var rasties kopā lūdzot.

Vīriem.lv 30 dienu garumā gatavos rakstus par kopējām laulāto lūgšanām katrai dienai. Kāpēc 30 dienas? Ir zinātniski pierādīts, ka ir vajadzīgas tikai 30 dienas, lai izveidotu jaunu ieradumu. Šīs rakstu sērijas mērķis ir palīdzēt jums izveidot ieradumu lūgt kopā katru dienu.

Šī rakstu sērija tiek sagatavota pateicoties Denisa un Barbaras Raineju sarakstītai grāmatai „Two Hearts Praying As One” (Divām sirdīm lūdzot kā vienai).

Tulkojums no  „Two Hearts Praying As One”, Dennis & Barbara Rainey.

15. Diena –

Izvairoties No Slazdiem Lūgšanās

Tās svētības, ko mēs esam piedzīvojuši kopā lūdzot vairāk kā 30 gadu laikā ir pārāk daudz, lai varētu uzskaitīt, tomēr ir arī bijuši izaicinājumi. Ņemot vērā mūsu pieredzi saskaroties ar izaicinājumiem, vēlamies palīdzēt arī jums tikt galā ar kādām grūtībām, kas var rasties kopā lūdzot.

Piemēram, lai tiktu pāri nedrošībai, kas var rasties brīžos, kad lūgšanas liekas neatbildētas, mēs atgādinām viens otram, ka lūgšanas sevī ietver neatlaidību. Tas tā ir, jo Dievs dara lietas Savā tempā – dažkārt mums ir jāpagaida kāds laiciņš, lai redzētu tās notiekam.

Es, Deniss, nekad neaizmirsīšu laiku, kad mēs ar Barbaru neatlaidīgi lūdzām par kādu pāri, kuram bija lielas problēmas laulībā. Viņu laulība tomēr beidzās ar šķiršanos un traģiskiem notikumiem tās laikā. Uz kādu brīdi pēc šī notikuma mēs kļuvām nedroši atiecībā uz lūgšanām. Mēs pēkšņi nokļuvām situācijā, kur bija grūti uzticēties, ka Viņš uzklausa mūsu kopīgi lūgtās lūgšanas par citiem.

Mēs esam iemācījušies to, ka dažkārt ir tik grūti lūgt ticībā. Un, ja tā, ir jāpatur prātā, ka ir dota pavēle lūgt, neatkarīgi no tā, kā lietas kārtojas. Vēstulē Filipiešiem 4:6 mēs tiekam iedrošināti un pamācīti: „Nezūdaities nemaz, bet jūsu lūgumi lai nāk zināmi Dieva priekšā ar pateicību ikvienā pielūgšanā un lūgšanā.”

Mēs to saucam par „Reliģisku rutīnu” – iesprūst ikdienā, kur mēs darām un sakam lūgšanās vienu un to pašu dienu no dienas – tas ir vēl viens slazds. Dievam interesē tas, kas patiesi ir mūsu sirdīs. Nesenajā FamilyLife aptaujā kādi pāri dalījās ar to, kas viņiem palīdz pārvarēt grūtības lūdzot.

Kāda sieva rakstīja: „Mēs sākam ar ikdienas garīgo lasījumu, ko nolasu skaļi. Pēc tam pārrunājam jautājumus, kas atrodas lasījuma beigās. Un tad, kad mans vīrs ir lūdzis, ir mana kārta. Mēs vienmēr lūdzam sakļāvušies kopā un lūgšanu noslēdzam ar skūpstu.”

Kāda cita sieva dalījās: „Dažkārt mēs lūdzam viens otru papildinot – tad viens, tad atkal otrs, un citas reizes lūdzam kā ierasts. Mēs nesen nopirkām piezīmju klades un tas mums sagādā daudz prieka. Mēs tajās rakstām mūsu aizlūgšanas, vajadzības, pārdomas un dzeju. Šādā veidā mēs varam būt vairāk radoši un tomēr saglabāt kārtību.”

Izvairieties no rutīnas lūgšanās un padariet tās svaigas un patiesas.

Pārdomas

Kā jūs novērtētu savu lūgšanas laiku kopā līdz šim? Vai ir kādas grūtību, nedrošību vai stagnācijas pazīmes?

 

 Lūgšana kopā

Lūgšanu pieturvietas

  • Vai kāds no jums ir pazaudējis drosmi lūgšanās dēļ neatbildētām lūgšanām? Pārrunājiet šīs situācijas un tā, kā tās atrisinājās.
  • Pārdomājiet veidus, kā jūs varat saglabāt savas lūgšanas patiesas, dziļas un svaigas.

 


Priecāsimies, ja izteiksi savas domas komentāros. Ja šis raksts Tevi uzrunāja, vai zini kādu, kam šī informāciju būtu noderīgi – iesaki un/vai padalies ar to Facebook, Twitter, Draugiem un citos soceālajos tīklos. Šī bloga rakstiem var pierkastīties arī RSS.

Ja ir kādi personiski komentāri mums, lūdzu raksti uz viriem@viriem.lv

Bloga viriem.lv lapa ir atrodama arī Facbook – www.facebook.com, droši spied “patīk”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.