Jautājumi – 6. Diena

Lūgšanas kopā ar laulāto draugu katru dienu.

Aizgājušajā desmitgadē mēs esam izaicinājuši miljoniem pāru lūgt kopā ikdienā. Cilvēkiem parasti ir neskaitāmi jautājumi par šo tēmu, kā piemēram, „Kad jūs lūdzat kopā?”

Vīriem.lv 30 dienu garumā gatavos rakstus par kopējām laulāto lūgšanām katrai dienai. Kāpēc 30 dienas? Ir zinātniski pierādīts, ka ir vajadzīgas tikai 30 dienas, lai izveidotu jaunu ieradumu. Šīs rakstu sērijas mērķis ir palīdzēt jums izveidot ieradumu lūgt kopā katru dienu.

Šī rakstu sērija tiek sagatavota pateicoties Denisa un Barbaras Raineju sarakstītai grāmatai „Two Hearts Praying As One” (Divām sirdīm lūdzot kā vienai).

Tulkojums no  „Two Hearts Praying As One”, Dennis & Barbara Rainey.

6. Diena –

Jautājumi

Aizgājušajā desmitgadē mēs esam izaicinājuši miljoniem pāru lūgt kopā ikdienā. Cilvēkiem parasti ir neskaitāmi jautājumi par šo tēmu, kā piemēram, „Kad jūs lūdzat kopā?”

Mēs pabeidzam savu dienu ar lūgšanu kopā. Mēs neesam droši, kāpēc tā izlēmām, tomēr tas ir izveidojies par ieradumu. Iespējams, tas ir dēļ mūsu mentoriem, Karla un Sāras Jo Vilsoniem, jo arī viņi lūdza kopā vakaros. Galvenais ir tas, ka šis laiks strādā priekš mums. Pēc tam, kad mums piedzima bērni, vakari patiešām bija vienīgais laiks, kad varējām pabūt divi vien. Vakariem gan ir arī savs mīnus. Pārāk bieži mūsu lūgšanu laiks vakaros ir īss, jo viens no mums vai mēs abi esam pārguruši.

Mēs esam iemācījušies, ka patstāvīgums ir svarīgāks par laiku vai vietu, kur mēs lūdzam. Daudz labāk ir lūgt ne visai perfektos apstākļos, nekā nelūgt vispār. Lai gan ik pa laikam mēs mēdzam lūgt arī dienas vidū, tomēr vakara lūgšanas ir mūsu ieradums un rutīna.

Daudzi pāri pārdomā, vai viņiem būtu jāievieš žurnāls vai dienasgrāmata, kur pierakstīt viņu aizlūgšanu vajadzības un atbildes uz lūgšanām. Atskatoties atpakaļ, mēs nožēlojam, ka neieviesām savu žurnālu, kur pierakstīt lūgumus un Viņa atbildes. Uzrakstīts ieraksts liek tev atcerēties par lietām, par kurām lūgt. Un, tā kā ticība pieaug, kad mēs pamanām Dieva uzticību, tad uzturot sarakstu, kā Dieva specifiskās atbildes atklājušās laika gaitā, reāli vairo ticību.

Nedaudz delikātāks jautājums skar līderību: „Kuram ir jābūt atbildīgam par to, lai jūs lūgtu ikdienas regulāri?”

Mēs ticam tam, ka ideālā gadījumā vīram ir jāinicē kopējās lūgšanas. Viņam ne vienmēr ir jālūdz pirmajam vai jālūdz skaļi, tomēr viņam ir jāapzinās, ka viņš ir atbildīgs par šo, esot garīgais līderis attiecībās ar sievu un arī ģimenē.

Tas ir mainīgi, vai mēs lūdzam abi vai tikai viens skaļi, tomēr Denis gandrīz vienmēr ir tas, kurš saka, „Lūgsim.” Ir arī bijuši gadījumi, kad es (Barbara) atgādinu viņam un jautāju, „Vai mēs lūgsim?”

Lūgšana kopā kā pārim ir komandas darbs, tomēr vīrietim ir jāuzņemas garīgā līdera loma.

Gadu gaitā mēs esam pamanījuši, ka lielākā daļa vīriešu nav pazinuši šādu lūgšanas modeli, kad laulātais pāris lūdz kopā. Un, tā kā ir grūti darīt to, ko viņi nekad pat nav redzējuši darbībā, var pieņemt, ka garīgā līdera pozīcija viņiem nebūs viegla. Tā ir gudra sieva, kas to saprot, lūdz par vīru un dod viņam laiku un rīcības brīvību pieaugt šajā garīgā līdera atbildībā.

Pārdomas

Pārrunājiet to, cik svarīgas ir šīs lūgšanas kopā. Kādos veidos vīra loma var pozitīvi ietekmēt šo paradumu lūgt regulāri kopā? Kādā veidā ikdienas dzīve var kļūt bagātāka, pieņemto šo jauno vīrieša lomu un atbildību? Ar bērniem? Ar citiem cilvēkiem?

Lūgšana kopā

 Ieteicamā lūgšana

(Šoreiz mēs esam sagatavojuši ieteicamo lūgšanu tikai priekš vīra)

[Vīram] Tēvs, paldies par Tev par manu sievu un par šo privilēģiju mīlēt viņu un vadīt garīgi. Mēs vēlamies, lai Tu būvētu mūsu laulību un ģimeni. Es lūdzu Tev, lai Tu palīdzi man būt par uzticīgu vīru, vadot ___________ kopā mūsu lūgšanās. Stiprini mani ar Savu Svēto Garu mīlēt viņu ar Tavu mīlestību. Paldies par Tavu žēlsatību, kad es ciešu neveiksmes kā garīgais līderis un paldies, ka Tu palīdzi man atkal celties. Jēzus vārdā, āmen.

 


Priecāsimies, ja izteiksi savas domas komentāros. Ja šis raksts Tevi uzrunāja, vai zini kādu, kam šī informāciju būtu noderīgi – iesaki un/vai padalies ar to Facebook, Twitter, Draugiem un citos soceālajos tīklos. Šī bloga rakstiem var pierkastīties arī RSS.

Ja ir kādi personiski komentāri mums, lūdzu raksti uz viriem@viriem.lv

Bloga viriem.lv lapa ir atrodama arī Facbook – www.facebook.com, droši spied “patīk”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.