Kādas Ir Jūsu Ģimenes Vērtības? – 25. Diena

Lūgšanas kopā ar laulāto draugu katru dienu.

Kas patiešām jums ir svarīgs? Kādas vērtības ir jūsu ģimenei? Jēzus ir teicis, „Jo, kur ir tava manta, tur būs arī tava sirds.” (Mateja ev. 6:21)

Vīriem.lv 30 dienu garumā gatavos rakstus par kopējām laulāto lūgšanām katrai dienai. Kāpēc 30 dienas? Ir zinātniski pierādīts, ka ir vajadzīgas tikai 30 dienas, lai izveidotu jaunu ieradumu. Šīs rakstu sērijas mērķis ir palīdzēt jums izveidot ieradumu lūgt kopā katru dienu.

Šī rakstu sērija tiek sagatavota pateicoties Denisa un Barbaras Raineju sarakstītai grāmatai „Two Hearts Praying As One” (Divām sirdīm lūdzot kā vienai).

Tulkojums no  „Two Hearts Praying As One”, Dennis & Barbara Rainey.

25. Diena –

Kādas Ir Jūsu Ģimenes Vērtības?

Kas patiešām jums ir svarīgs? Kādas vērtības ir jūsu ģimenei? Jēzus ir teicis, „Jo, kur ir tava manta, tur būs arī tava sirds.” (Mateja ev. 6:21)

Lūdzot par skaidri nospraustām vērtībām un turoties pie tām individuāli un kopā kā pāris, jūs nostiprināsiet savu laulību un tajā samazināsiet stresa līmeni.

Jēzus dzīve un tas, ko Viņš mācīja, Viņa nāve un augšāmcelšanās – šīs ir tās vērtības, kurām ir jābūt pirmajā un visaugstākajā vietā (ieskaties 1.Korintiešiem 15:3-4). Vērtības, kas seko pēc Kristus, var sevī ietvert ļoti daudz un dažādas lietas.

Mēs savas vērtības esam pārrunājuši vairāku gadu garumā. Laulības sākumā mēs vienojāmies, ka nospraudīsim laiku, kad pārrunāsim, kādas būs mūsu ģimenes vērtības. Tāpēc atvēlējām nedēļas nogali, kurā izbraucām ārpus mājas un  to visu pārrunaājām. Sākumā mēs uzskaitījām katrs mūsu individuālās vērtības. Tad caur lūgšanām izveidojām sarakstu ar mūsu ģimenes kopīgām vērtībām, par kurām abi arī vienojāmies.

Mēs atklājām, ka kādas no svarīgākājām vērtībām mums sakrita un tomēr bija arī kādas, kas bija pilnīgi atšķirīgas. Dažas vērtības bija saistītas ar ļoti komplicētiem jautājumiem un dažas par kaut ko tik vienkāršu, kā pavadīt atpūtas brīžus. Piemēram, vasaras sestdienas dienās es (Barbara) nevarēju vien sagaidīt, kad varēšu uzvilkt darba cimdus un doties darboties ar savu puķu dārzu. Bet Denisam labi pavadītas brīvdienas bija izbraukums visai ģimenei kopā pie dabas un zvejošana.

Neviens no šiem brīvā laika pavadīšanas pieņēmumiem nebija neparizs, tie vienkārši bija atšķirīgi.

Gadiem ejot, mēs  vēl skaidrāk esam sapratuši, ka nospraust individuālās un kopējās ģimenes vērtības ir ļoti nepieciešams, pretējā gadījumā rastos vairāk konfliktu, samazinātos kontroles sajūta kādās situācijās, rastos neveselīgas prasības vienam pret otru, kā arī mēs nepiedzīvotu to mieru, ko caur lūgšanām var iegūt paklausot Dieva gribai visās dzīves sfērās.

Viena no svarīgākajām sastāvdaļām jūsu kopīgajā lūgšanu dzīvē ir caur lūgšanām vienoties par jūsu kā pāra un ģimenes vērtībām. Ja jūs to neesat vēl nekad darījuši, mēs jūs iedrošinām ķerties tam klāt jau šodien. Iespējams jūs vēlēsities izbraukt ārpus mājām uz nedēļas nogali. Vai arī šo vērtību nospraušanu varat izstiept vairākos vakaros nedēļas garumā.

Ģimenes vērtību nospraušana būs liels ieguvums jums un visai ģimenei jau šobrīd, kā arī nesīs augļus nākotnē.

Pārdomas

Lai rūpīgāk nosparustu jūsu pamatvērtības, pārdomājiet un uzrakstiet visas vērtību idejas, kas nāk prātā. Ja tas ir nepieciešams, vienojieties par konkrētu laiku, kad atkal nāksiet kopā, lai pārrunāto un pārdomātu šo sarakstu.

Lūgšana kopā

Lūgšanu pieturvietas

  • Pie sevis lūdziet Svētajam Garam, lai Viņš uzrāda jūsu patiesās vērtības un personiskās velmes.
  • Pateicieties tam Kungam par to, ka Viņš jums ir devis spēku Viņu pagodināt noliekot Viņa vērtības par pamatu jūsu dzīvēs.

 


Priecāsimies, ja izteiksi savas domas komentāros. Ja šis raksts Tevi uzrunāja, vai zini kādu, kam šī informāciju būtu noderīgi – iesaki un/vai padalies ar to Facebook, Twitter, Draugiem un citos soceālajos tīklos. Šī bloga rakstiem var pierkastīties arī RSS.

Ja ir kādi personiski komentāri mums, lūdzu raksti uz viriem@viriem.lv

Bloga viriem.lv lapa ir atrodama arī Facbook – www.facebook.com, droši spied “patīk”.

One Response to Kādas Ir Jūsu Ģimenes Vērtības? – 25. Diena

  1. […] Diena – Kādas Ir Jūsu Ģimenes Vērtības? […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.