Lūgšana un Romantika – 9. Diena

Lūgšana un Romantika

Lūgšanas kopā ar laulāto draugu katru dienu.

Lūgšana, intimitāte un romantika papildina laulību aizraujošā veidā piedodot tai dzīvīgumu. Šeit ir iemesli kāpēc:

Vīriem.lv 30 dienu garumā gatavos rakstus par kopējām laulāto lūgšanām katrai dienai. Kāpēc 30 dienas? Ir zinātniski pierādīts, ka ir vajadzīgas tikai 30 dienas, lai izveidotu jaunu ieradumu. Šīs rakstu sērijas mērķis ir palīdzēt jums izveidot ieradumu lūgt kopā katru dienu.

Šī rakstu sērija tiek sagatavota pateicoties Denisa un Barbaras Raineju sarakstītai grāmatai „Two Hearts Praying As One” (Divām sirdīm lūdzot kā vienai).

Tulkojums no  „Two Hearts Praying As One”, Dennis & Barbara Rainey.

9. Diena –

Lūgšana un Romantika

Lūgšana, intimitāte un romantika papildina laulību aizraujošā veidā, piedodot tai dzīvīgumu. Šeit ir iemesli, kāpēc:

Laulība sevī ietver garīgas attiecības starp vīru, sievu un Dievu – kopējās lūgšanas veido komunikācijas plūsmu cauri visiem trim.

Kopējas lūgšanas arī ved pie dziļākas uzticēšanās un atklātības – tās ir divas nozīmīgas lietas, kas raksturo intimitāti. Kāds vīrs to komentēja tā, „Mēs esam atklājuši patiesu intimitāti caur lūgšanām. Es agrāk domāju, ka intimitāte rodas seksuālo attiecību laikā. Tomēr mūsu lūgšanu laikā mēs esam līdzdalījuši mūsu nastas, vajadzības un vēlmes.”

Un visbeidzot, romantika vairo tuvību un otrādi. Romantika nav laulības pamatā, tomēr droši var teikt, ka tā padara attiecības siltākas un rada tajās drošības sajūtu. Reizēm tas ir pats labākais veids, kā otram pateikt, „Es tiešām Tevi mīlu.”

Mēs ticam, ka visdevīgāk romantika plūst laulībās, kurās ir apņemšanās Dievu likt pirmajā vietā. Piemēram, mūsu pašu kāzu diena bija piepildīta ar tipiskām lietām – ģimeni, draugiem, svinībām, solījumu došanu un, jā, arī ar romantiku. Pēc saviesīgās daļas un atvadām no ģimenes, mēs devāmies uz mūsu medus mēneša apartamentiem Hjūstonas vēsturiskajā Vārvikas viesnīcā. Deniss bija izplānojis katru detaļu. Pēc reģistrēšanās viesnīcā viņš mani iedrošināja nosnausties, kamēr pats devās nopirkt kādus ziedus. Jaukas vakariņas, dejas un brīnumains brauciens ar liftu, caur kuru varēja vērot pilsētas krāšņos skatus, padarīja šo romantisko vakaru patiešām brīnišķīgu.

 Visdevīgāk romantika plūst laulībās, kurās ir apņemšanās Dievu likt pirmajā vietā.

Atgriežoties numuriņā, pirms mēs baudījām brīdi, kad kļuvām par vienu veselu, mēs locījām ceļus pie gultas un lūgšanā nodevām mūsu laulātās attiecības Dievam un lūdzām, lai Viņš tās svētī.

No tā brīža, mēs esam darījuši daudz, lai vairotu romantiku mūsu lauības dzīvē – mums ir sestdienu randiņi, mēs dodamies ceļojumos, mums ir privātās vakariņas mūsu istabā, pēc tam, kad bērni jau ir nolikti gulēt, kā arī ik pa brīdim izraujamies uz neplānotiem pārsteiguma izbraucieniem.

Vai mēs esam kādā kempingā teltī ārpus pilsētas, vai arī jaukā viesnīcā Ņujorkas pilsētā, cauri lūgšanām mēs esam ieaicinājuši Dievu piedalīties arī mūsu attiecību romantiskajā aspektā. Nekas nav līdzīgs tam, kā mēs cieši turam mūsu rokas, kad lūdzam Dievu. Principā, nav lielākas drošības sajūtas par to.

Mēs jūs iedrošinām pašiem izveidot savu plānu, kā padarīt jūsu laulības siltas un piepildītas ar romantiku. Tieši šobrīd ir piemērots laiks, lai lūgtu Dievam svētīt šīs ieceres un plānus.

 Pārdomas

Ieplānojit šajā nedēļā kaut ko romantisku, ko varat darīt kopā. Neaizmirstiet ieaicināt Dievu piedalīties ikkatrā laulības aspektā, ieskaitot arī jūsu romantisko laiku kopā.

Lūgšana kopā

 Ieteicamās lūgšanas

[Vīram] Dārgais Dievs, es nekad neaizmirsīšu tās sajūtas, mīlestību, romantiku, kas man bija pret Dievu, kad kopā draudzējāmies, bijām saderinājušies un mūsu pirmajos gados laulībā. Palīdzi man atcerēties, ka man šo sajūtu liesmu ir jāmēģina uzturēt visos laikos mūsu laulībā. Jēzus vārdā, āmen.

[Sievai] Dārgais Kungs, paldies, ka Tu radi šīs romantiskās sajūtas. Palīdzi man romantikai piešķirt lielu nozīmi manās ikdienas gaitās, pat, ja tajā pašā laikā ir tik daudz citu „svarīgu lietu”, ko darīt. Jēzus vārdā, āmen.

 


Priecāsimies, ja izteiksi savas domas komentāros. Ja šis raksts Tevi uzrunāja, vai zini kādu, kam šī informāciju būtu noderīgi – iesaki un/vai padalies ar to Facebook, Twitter, Draugiem un citos soceālajos tīklos. Šī bloga rakstiem var pierkastīties arī RSS.

Ja ir kādi personiski komentāri mums, lūdzu raksti uz viriem@viriem.lv

Bloga viriem.lv lapa ir atrodama arī Facbook – www.facebook.com, droši spied “patīk”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.