Aizņemtība – Lūgšanas Ienaidnieks?

Resurss: http://www.lifeofasteward.com/

Mūsdienu sabiedrībā viens no galvenajiem šķēršļiem efektīvai lūgšanai ir tas, ka mēs vienkārši esam pārāk aizņemti. Vismaz mēs tā domājam.

Grāmatā “Lūdzoša dzīve” (“Praying Life”) grāmatas autors Pols Millers (Paul E. Miller) piedāvā divus spēcīgus argumentus par šo aizņemtības barjeru.
Viņš aicina mūs pārbaudīt savu sirdi. Tad mēs sapratīsim, ka aizņemtība nav īstā problēma. Lūgšanu ienaidnieks ir izpratnes trūkums par evaņģēliju.

Haotiska lūgšana

Evaņģēlija skaistums ir, ka Kristus žēlsirdīgii sniedzas pēc mums, lai glābtu mūs no mūsu salauztības. Mēs esam netīras, kritušas radības, bet viņš pieņem mūs tādus, kādi esam. Šī pati žēlastība ir attiecināma uz mūsu lūgšanu dzīvi.

Millers raksta:
Mēs zinām, ka, lai kļūtu par kristieti mums nevajadzētu mēģināt pašiem sevi salabot, taču, kad runa ir par lūgšanu, mēs pilnīgi to aizmirstam. Mēs dziedam veco dziesmu, “Kāds esmu, tāds es atnāku,” bet, kad runa ir par lūgšanu, mēs esam ļoti tāu no tā… Privāta, personīga lūgšana ir viens no pēdējajiem lielajiem legālisma bastioniem.

Evaņģēlijs atbrīvo mūs no sajūtas pēc nepieciešaamības “visu salikt kopā” ​​lūgšanā.
Mēs varam nākt ar aizņemtu prātu un aizplānotiem grafikiem. Mēs varam nākt ar novērstu uzmanību un stresu. Mūsu prāts var klejot.
Kad mēs nliekam augstu latiņu sev attiecībā uz lūgšanā pavaīto laiku vai uzmanību, kas mums ir lūgšanas laikā, mēs uzskatām, ka mums ir jātērē vairāk laika un enerģijas, gatavojas lūgt. Tas ir garīgi nogurdinoši un var beigties lūgšanu trūkumu.
Mēs to saistām ar disciplīnas vai plānošanas trūkumu, bet bieži vien vainīgs ir mūsu pašu legālisms.

Esi bezpalīdzīgs

Cits iebildums [ikdienas lūgšanu laikam] ir aizņemtība. Kad es pirmo reizi dzirdēju Mārtiņa Lutera izteikumu, ka viņam bija nepieciešamas trīs vai četras stundas lūgšanu katru dienu, es pakasīju galvu. Zinot, cik aizņemts bija Luters, vai jūs domājat, ka viņš gribētu atcelt lūgšanu laiku? Tagad, gadus vēlāk, es redzu tam jēgu. Patiesībā, jo ir lielāks spiediens, jo vairāk man ir nepieciešams lūgt. Es lūdzu no rītiem, jo manā dzīvē ir tik daudz spiediena.
Ja jūs nelūdzat, tad jūs esat diezgan pārliecināts, ka laiks, nauda, un talants ir viss, kas Tev dzīvē ir vajadzīgs. Tu vienmēr būsi nedaudz par nogurušu vai aizņemts. Bet, ja Tu, tāpat kā Jēzus, saproti, ka nevari dzīvot savu dzīvi kā pats vēlies, tad neskatoties, cik aizņemts, cik noguris tu būt, tu atradīsi laiku lūgšanai…
Man, piemēram, ir alerģija pret bezspēcību. Man tā nepatīk. Es vēlos plānu, ideju, vai varbūt draugu, kurš klausītos manā problēmā. Tas ir veids kādā es instinktīvi pieeju visam, jo esesmu pārliecināts savās spējās …
Ja mēs domājam, mēs varam dzīvot dzīvi pēc paša vēlmēm, mums lūgšana nešķitīs svarīga. Mūsu nespēja lūgt vienmēr liksies kā kaut kas cits – disciplīnas trūkums vai pārāk daudz pienākumu. Bet, kad kaut kas mums ir svarīg, mēs tam atrodam vietu. Lūgšana daudziem kristiešiem nešķiet svarīga, jo Jēzus ir vienkārši dzīves papildinājums.

Kad tu saproti savu grēcīgo stāvokli, jūsu neveiksmes, jūsu pilnīgo nespēju darīt labu, tad tu nevari darīt neko citu kā vien saukt uz Dievu.
Jūsu raizes un skumjas, satraukums, un nespēja varētu būt ļoti labs instruments, ko Dievs lieto, lai vadītu jūs pie Sevis. Viņš atklāj jūsu pašreizējo vajadzību pēc evaņģēlija.
Lūgšana kļūst ne tik daudz kā disciplīna, bet gan izmisīga nepieciešamība pēc Dieva, lai Viņš jūs glābtu, lai paceltu jūsu garu un lai dotu jums spēku darīt to, ko jūs pat nevarētu iedomāties, ja darītu to savā spēkā.

Vai ieraudzījāt sevi kādā no šiem aprakstiem? Es zinu, ka esat.


Priecāsimies, ja izteiksi savas domas komentāros. Ja šis raksts Tevi uzrunāja, vai zini kādu, kam šī informāciju būtu noderīgi – iesaki un/vai padalies ar to Facebook, Twitter, Draugiem un citos soceālajos tīklos. Šī bloga rakstiem var pierkastīties arī RSS.

Ja ir kādi personiski komentāri mums, lūdzu raksti uz viriem.lv@gmail.com

Bloga viriem.wordpress.com lapa ir atrodama arī Facbook – www.facebook.com, droši spied “patīk” 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *