Piedošanas Eļļa Lūgšanā – 8. Diena

Lūgšanas kopā ar laulāto draugu katru dienu.

Kad ir runa par čīkstošām durvīm laulāto attiecībās, piedošana ir kas līdzīgs eļļai, ar ko ieeļļot durvis. Apvienojot piedošanu ar regulārām lūgšanām, attiecībās samazināsies spriedze un tās ritēs daudz gludāk.

Vīriem.lv 30 dienu garumā gatavos rakstus par kopējām laulāto lūgšanām katrai dienai. Kāpēc 30 dienas? Ir zinātniski pierādīts, ka ir vajadzīgas tikai 30 dienas, lai izveidotu jaunu ieradumu. Šīs rakstu sērijas mērķis ir palīdzēt jums izveidot ieradumu lūgt kopā katru dienu.

Šī rakstu sērija tiek sagatavota pateicoties Denisa un Barbaras Raineju sarakstītai grāmatai „Two Hearts Praying As One” (Divām sirdīm lūdzot kā vienai).

Tulkojums no  „Two Hearts Praying As One”, Dennis & Barbara Rainey.

8. Diena –

Piedošanas eļļa lūgšanā

Man (Denisam) diezvai kādreiz piešķirs veiklo darba roku titulu. Kad sestdienas rītā Barbarai vīra darbu sarakstā ir lietas kā saremontēt veļas žāvētāju vai salabot tekošo ūdens krānu, tad es labāk eju medīt! Ja ir jātiek galā ar kādām čīkstošu durvju skaņām, es visbiežāk paļaujos uz tam speciāli paredzētu līdzekli WD-40 eļļas aerosolu.

Kad ir runa par čīkstošām durvīm laulāto attiecībās, piedošana ir kas līdzīgs eļļai, ar ko ieeļļot durvis. Apvienojot piedošanu ar regulārām lūgšanām, attiecībās samazināsies spriedze un tās ritēs daudz gludāk.

Kāda sieva to raksturoja šādi, „Kā tu vari palikt dusmīgs uz kādu, kurš katru dienu lūdz par tevi, kā arī lūdz piedošanu par nepareizu rīcību?”

Pārim lūdzot kopā ik dienas, tas dod vienreizēju iespēju izrunāt šos divus spēcīgākos teikumus attiecību dziedināšanā: „Vai Tu man piedosi?” un „Jā, es Tev piedodu.”

Tāpēc, ka mēs zinām, ka nepareizi priekšstati par piedošanu to var padarīt tik grūtu kā peldēt pret straumi, mēs vēlamies sākumā skaidri nodefinēt:

  • Piedošana nenozīmē, ka to var izmantot kā attaisnojumu,
  • Piedošana nenozīmē, ka tiek aizmirsts pārkāpēja nodarītais,
  • Piedošana nenozīmē, ka ir jānoliedz vai jāslēpj tavas sajūtas,
  • Piedošana nevienmēr noved pie tulītējas salabšanas.

Tomēr, saprotot dažas pamata lietas, par to kā piedot otram, var spert svarīgus soļus pretī attiecību dziedināšanai.

  • Piedošana apskauj pārkāpēju. Piedodot un aicinot atpakaļ pie sevis tos, kuri Viņam nodarīja pāri visvairāk, Kristus parādīja vislabāko piedošanas piemēru.
  • Piedošana ir proaktīva. Kad Jēzus bija pie krusta, Viņš teica, „Tēvs, piedod tiem, jo tie nezina, ko tie dara.” (Lūkas ev. 23:34). Lai līdzinātos Jēzum, mums arī ir jāpiedod cilvēkiem pirms viņi prasa piedošanu.
  • Piedošana dod tiesības tapt izlīdzinātiem. Piedošanas būtība laulībā ir palaist projām manas tiesības sodīt un meklēt taisnīgumu. Piedošana parādās, kad viens laulātais pārtrauc pieprasīt taisnīgumu pār sāpinātām jūtām un ievainoto lepnumu.

Kādu nakti, pirms mēs lūdzām kopā, viens no mums pagriezās pret otru un teica, „Mīļais, pirms mēs lūdzam šovakar kopā, ir kāda lieta, par ko man ir jālūdz piedošana.” Un tad pēc kāda mūsu dialoga vārdi Es Tev piedodu tika pateikti. Šādi atklāti pavadīts laiks pirms lūgšanas piedod maigumu un mīļumu, jo mēs abi zinām to, ka Viņš mums pirmais ir piedevis.

Piedot otram kādās reizēs būs grūtāk, kā citās. Kad pienāk tā reize, kad Tev ir grūti piedot otram, pavadi laiku pārdomājot, ko Kristus ir izdarījis par Tevi. Un arī pārdomā šo rakstu vietu: „Bet esiet cits pret citu laipni un žēlsirdīgi; piedodiet cits citam, kā arī Dievs Kristū jums ir piedevis” (Efeziešiem 4:32).

Pārdomas

Kuras ”čīkstošās durvis” ir nepieciešams ieeļot jūsu laulībā?

Lūgšana kopā

 Ieteicamās lūgšanas

[Sievai ] Dārgais Kungs, es esmu pateicīga, ka Tu esi piedošanas Dievs. Paldies Tev
Kungs, ka piedod man atkal un atkal vārdus un darbus, kas ir aizskaroši Tev. Palīdzi man
būt atvērtai piedodot citiem. Jēzus vārdā, āmen.

[Vīram] Dārgais Tēvs, es atdzīstu, ka dažkārt es nevēlos piedot, jo es ticu, ka man ir
taisnība. Palīdzi man norīt manu lepnumu un piedot citiem ar tādu pašu labprātīgumu un
vēlēšanos, ar kādu Tu piedod man katru reizi. Jēzus vārdā, āmen.


Priecāsimies, ja izteiksi savas domas komentāros. Ja šis raksts Tevi uzrunāja, vai zini kādu, kam šī informāciju būtu noderīgi – iesaki un/vai padalies ar to Facebook, Twitter, Draugiem un citos soceālajos tīklos. Šī bloga rakstiem var pierkastīties arī RSS.

Ja ir kādi personiski komentāri mums, lūdzu raksti uz viriem@viriem.lv

Bloga viriem.lv lapa ir atrodama arī Facbook – www.facebook.com, droši spied “patīk”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.