Runāsim Ar Dievu un Viens Ar Otru – 5. Diena

Lūgšanas kopā ar laulāto draugu katru dienu.

Balstoties uz mūsu pašu pieredzi, mēs droši varam apgalvot, ka jūsu lūgšanu laiks kopā būs daudz produktīvāks un intīmāks, ja jūs jau iepriekš atklāti izrunāsieties un uzklausīsiet viens otru, kā lūgšanu laikā, tā arī kopīgajā laikā ikdienā.

Vīriem.lv 30 dienu garumā gatavos rakstus par kopējām laulāto lūgšanām katrai dienai. Kāpēc 30 dienas? Ir zinātniski pierādīts, ka ir vajadzīgas tikai 30 dienas, lai izveidotu jaunu ieradumu. Šīs rakstu sērijas mērķis ir palīdzēt jums izveidot ieradumu lūgt kopā katru dienu.

Šī rakstu sērija tiek sagatavota pateicoties Denisa un Barbaras Raineju sarakstītai grāmatai „Two Hearts Praying As One” (Divām sirdīm lūdzot kā vienai).

Tulkojums no  „Two Hearts Praying As One”, Dennis & Barbara Rainey.

5. Diena –

Runāsim Ar Dievu un Viens Ar Otru

Lai arī kopējas lūgšanas koncentrējas uz sarunām ar Dievu, jūs atklāsiet, ka šajos īpašajos intimitātes brīžos palielinās komunikācijas dziļums arī jūsu pašu starpā.

Kad mēs jautājām kādai sievai, kā lūgšanas kopā ar vīru ir uzlabojušas savstarpējās attiecības, viņa atbildēja, „Attiecībām ir vajadzīga komunikācija. Tāpēc lūgšanas ir tik intīmas, tās ir sarunas ar Dievu. Kad mēs lūdzam kopā, mēs sarunājamies ar Dievu, kā arī mēs sarunājamies viens ar otru, daloties mīlestībā pret mūsu Glābēju.”

Brīžos, kad mēs pazemībā un atklātībā runājam ar Dievu par lietām, kas mums personīgi tik daudz nozīmē, otrs partneris, kurš klausās, iegūst dziļāku izpratni par to, kas patiesībā notiek lūdzēja sirdī. Tomēr, lai tas varētu notikt, mums godīgiem vārdiem jāizsaka, kas notiek mūsu sirdīs, kā arī ir aktīvi jāklausās, kad otrs partneris lūdz skaļi.

Aktīva klausīšanās ir svarīga, jo, lai patiesi dzirdētu, ko otrs saka lūgšanu laikā vai citās reizēs, ir nepieciešama pilna mūsu uzmanība un koncentrēšanās uz otru. Kad mēs aktīvi klausāmies savā partnerī, mēs tik ļoti pievēršam mūsu uzmanību otram, ka spējam just līdzi un sevi ielikt otra vietā. Lai viens ar otru uzsāktu vienoties šajā dziļākā līmenī, ir jāklausās uzmanīgi, kādas grūtības laulātais regulāri nes Dieva priekšā un tad jāpievienojas viņa vai viņas lūgšanām par šīm lietām.

Lūgšanu laiks var kļūt bagātāks, kad jūs jau iepriekš viens ar otru atklāti dalāties par grūtībām, ko vēlaties nest Dieva priekšā. Piemēram, bieži svētdienas randiņu vakari bija smagi dēļ problēmām saistībā ar mūsu bērniem. Sākot ar abu dēlu attieksmi pret ikdienas pienākumiem, viņu neveselīgo sāncensību vai problēmām ar draugiem. Mēģinot risināt šos konfliktus, mēs bieži vien atgriezāmies mājās emocionāli noguruši. Bet mūsu atklātība vienam pret otru noveda mūs pie dziļākas intimitātes. Un pār mums vienmēr nāca atsvaidzinājums un iedrošinājums, kad mēs kopā vienojāmies lūgšanās vēlāk tajā vakarā.

Tāpēc, ka mēs bijām uzklausījuši viens otru, mēs zinājām daudz labāk kā lūgt. Piemēram, es, Dennis, lūgtu Dievu, lai Viņš iedrošina Barbaru brīžos, ja viņa jūtas kā neveiksmīga mamma. Tāpat Barbara lūgtu, lai man kā ģimenes galvai Dievs šajos brīžos dod pastiprinātu gudrību.

Balstoties uz mūsu pašu pieredzi, mēs droši varam apgalvot, ka jūsu lūgšanu laiks kopā būs daudz produktīvāks un intīmāks, ja jūs jau iepriekš atklāti izrunāsieties un uzklausīsiet viens otru, kā lūgšanu laikā, tā arī kopīgajā laikā ikdienā.

 Pārdomas

 Pārdomājiet un pēc tam atbildiet uz šo jautājumu: „Kā es varu kļūt labāks klausītājs?” Kā arī uzdodiet viens otram šo jautājumu: „Kas ir tavas nastas šobrīd?”

 Lūgšana kopā

 Ieteicamās lūgšanas

[Vīram] Dārgais debesu Tēvs, es atzīstu, ka es ne vienmēr esmu labs uzklausītājs. Palīdzi man izrādīt lielāku cieņu pret manu sievu, uzmanīgāk klausoties tajā, ko viņa saka, kā arī šo vārdu nozīmi. Paldies Tev Dievs par to, ka Tu vienmēr esi pieejams sarunām. (Un tagad aizlūdz par savu sievu paturot prātā tās lietas, par ko viņa dalījās ar tevi pirms brīža.) Jēzus vārdā, āmen.

[Sieva] Dārgais Jēzu, arī es atdzīstu, ka es nevienmēr ieklausos otrā tik ļoti, kā man to vajadzētu. Dažkārt man pašai tik ļoti gribas runāt, pirms es spēju ieklausīties visā, ar ko mans vīrs vēlas dalīties. Es Tev pateicos arī par to, ka Tu vienmēr uzklausi manas lūgšanas. (Un tagad aizlūdz par savu vīru, paturot prātā tās grūtības, par ko viņš dalījās ar tevi pirms brīža.) Jēzus vārdā, āmen.


Priecāsimies, ja izteiksi savas domas komentāros. Ja šis raksts Tevi uzrunāja, vai zini kādu, kam šī informāciju būtu noderīgi – iesaki un/vai padalies ar to Facebook, Twitter, Draugiem un citos soceālajos tīklos. Šī bloga rakstiem var pierkastīties arī RSS.

Ja ir kādi personiski komentāri mums, lūdzu raksti uz viriem@viriem.lv

Bloga viriem.lv lapa ir atrodama arī Facbook – www.facebook.com, droši spied “patīk”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.