Kopā Sarunāties ar Dievu – 1. Diena

Sagatavošanās: Kopā Sarunāties ar Dievu.

Lūgšanas kopā ar laulāto draugu katru dienu.

„Tādā paša veidā kā mazs bērns nevar uzzīmēt sliktu zīmējumu, Dieva bērns nevar nākt pie Viņa ar sliktu lūgšanu…” Ričards Foresters

Vīriem.lv 30 dienu garumā gatavos rakstus par kopējām laulāto lūgšanām katrai dienai. Kāpēc 30 dienas? Ir zinātniski pierādīts, ka ir vajadzīgas tikai 30 dienas, lai izveidotu jaunu ieradumu. Šīs rakstu sērijas mērķis ir palīdzēt jums izveidot ieradumu lūgt kopā katru dienu.

Šī rakstu sērija tiek sagatavota pateicoties Denisa un Barbaras Raineju sarakstītai grāmatai „Two Hearts Praying As One” (Divām sirdīm lūdzot kā vienai).

Tulkojums no  „Two Hearts Praying As One”, Dennis & Barbara Rainey.

1. Diena –

Sagatavošanās: Kopā Sarunāties ar Dievu

Sarunām ar Dievu, arī, ja klausās laulātais draugs, būtu jābūt tikpat dabīgām, kā sarunām ar saviem labākajiem draugiem pie kafijas krūzes vai kur citur.

Kad mūsu lūgšanas ir patiesas, tiešas un bez izlikšanās, mēs tuvojamies Dievam kā bērni. Ričards Foresters to skaidro šādi: „Tādā paša veidā kā mazs bērns nevar uzzīmēt sliktu zīmējumu, Dieva bērns nevar nākt pie Viņa ar sliktu lūgšanu… Tāpat kā bērns griežoties pie mīloša tēva, arī mēs atveram savas sirdis, lai lūgtu Dievu. Mēs nemēģinām šķirot labās lietas no sliktajām, mēs vienkārši, neizliekoties līdzdalām rūpes, raizes un lūgumus.”

Lūgšana nav verbāla disciplīna. Kāda sieva ļoti vienkāršā veidā izskaidro griešanos pie Dieva lūgšanā: „Es iedrošinātu ikkatru pāri mācīties lūgt kopā pat tad, ja tas sākumā šķiet savādi. Manam vīram bieži ir šķitis, ka viņš nav pietiekami labs savās lūgšanās, tomēr es viņu iedrošināju sarunāties ar Dievu tāpat kā viņš sarunājas ar mani.”

Ja mēs ielūkojamies Rakstos, tad Jēzus pat uzsver, lai mēs noliktu malā izlikšanos savās lūgšanās: „Un, kad jūs Dievu lūdzat, nedarait tā kā liekuļi, jo tie mēdz sinagogās un ielu stūros stāvēdami Dievu lūgt, lai ļaudīm rādītos. Patiesi Es jums saku: tiem jau ir sava alga. Bet, kad tu Dievu lūdz, tad ej savā kambarī, aizslēdz savas durvis un pielūdz savu Tēvu slepenībā; un tavs Tēvs, kas redz slepenībā, atmaksās to tev.” (Mateja ev. 6:5-6)

Pārdomājot šo rakstu vietu un kopā uzticīgi lūdzot, mēs esam mācījušies, ka priekš pāra „kambaris” ir vieta, kur viņi var kopā vienojot sirdis lūgt un kur atklājas intimitāte. Kad laulātie lūdz kopā, runa ir par attiecībām un intimitāti ar Dievu un vienam ar otru.

Un tomēr, ja sākumā kopējas lūgšanas liek justies savādi, pārim ir jāieiet  „kambarī”, lai kopā lūgtu. Kāds lūgšanas veterāns reiz teica: „Lūgšanas ir kā labs darbarīks, ko mēs nēsājam sev līdzi, tomēr tik reti liekam lietā. Tas ir līdzīgi, kā mēs būvētu māju un ar āmuru rokās staigātu tai riņķī un brīnītos, kāpēc mājas sienas neturās kopā. Mēs sagaidām, ka tikai domājot par istabu, ko veidos šīs sienas, naglas pašas ieies kokā. Tomēr bez āmura un mūsu piedalīšanās procesā sienas neturēsies kopā. Dievs no mums neprasa, lai mēs paši būvētu savu māju, tikai, lai iedzenam kādas naglas.” Lai mūsu laulība turētos stingri kopā, kopējas lūgšanas ik dienas ir ļoti svarīgas.

Pārdomām

 Kas mūs pagātnē ir atturējis lūgt kopā?
Kā mēs varam izveidot kopīgu komandu, lai būtu pastāvīgi ikdienas lūgšanās?

Pirmajās desmit dienās šajā ciklā mēs iesakam lūgt konkrētas lūgšanas, ko piedāvāsim. Lasiet skaļi šīs lūgšanas un, lai tas ir kā veids kā jūs fokusējaties uz Dievu. Jūs varat lūgšanu pabeigt vietā, kur tā beidzas, vai arī turpināt to ar saviem vārdiem. Lai palīdzētu izveidot ieradumu lūgt kopā katru dienu, nākamajās divdesmit dienās lūgšanu vietā būs ieteikumi par to kā lūgt. Šie ieteikumi ir izveidoti, lai palīdzētu jums pašiem lūgt saviem vārdiem.

Lūdziet kopā

 Ieteicamās lūgšanas

 [Vīram] Mīļais debesu Tēvs, Tu esi vienreizējs Kungs pāri visām lietām, ieskaitot manu dzīvi un mūsu laulību un ģimeni. Paldies, ka Tu dāvāji iespēju mums izveidot mīlošas attiecības ar Tevi, ka mēs varam nākt pie Tevis vienkāršā veidā, kā mazi bērni, zinot, ka Tu esi priecīgs dzirdēt to, kas ir mūsu sirdīs. Jēzus vārdā, āmen.

 [Sievai] Dārgais Dievs, sākot mūsu kopējās ikdienas lūgšanas, lūdzu pasargā mūs no lietām, kuras var novērst mūsu uzmanību no tā, ka mēs savienojam mūsu sirdis kopīgām lūgšanām. Palīdzi mums nolikt malā lepnumu, bailes, mazticību vai muļķīgas domas, kas mums neļauj tuvoties Tev. Jēzus vārdā mēs to lūdzam, āmen.


Priecāsimies, ja izteiksi savas domas komentāros. Ja šis raksts Tevi uzrunāja, vai zini kādu, kam šī informāciju būtu noderīgi – iesaki un/vai padalies ar to Facebook, Twitter, Draugiem un citos soceālajos tīklos. Šī bloga rakstiem var pierkastīties arī RSS.

Ja ir kādi personiski komentāri mums, lūdzu raksti uz viriem@viriem.lv

Bloga viriem.lv lapa ir atrodama arī Facbook – www.facebook.com, droši spied “patīk”.

One Response to Kopā Sarunāties ar Dievu – 1. Diena

  1. […] Diena – Sagatavošanās: Kopā Sarunāties ar Dievu […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.