Uzturot Līdzsvaru – 18. Diena

Lūgšanas kopā ar laulāto draugu katru dienu.

Ja mēs neesam uzmanīgi, mēs varam palikt par izlutinātiem bērniem, kas vienmēr ar izstieptām rokām sauc uz savu laipno un devīgo debesu Tēvu, „Dod man, dod man, dod man.”

Vīriem.lv 30 dienu garumā gatavos rakstus par kopējām laulāto lūgšanām katrai dienai. Kāpēc 30 dienas? Ir zinātniski pierādīts, ka ir vajadzīgas tikai 30 dienas, lai izveidotu jaunu ieradumu. Šīs rakstu sērijas mērķis ir palīdzēt jums izveidot ieradumu lūgt kopā katru dienu.

Šī rakstu sērija tiek sagatavota pateicoties Denisa un Barbaras Raineju sarakstītai grāmatai „Two Hearts Praying As One” (Divām sirdīm lūdzot kā vienai).

Tulkojums no  „Two Hearts Praying As One”, Dennis & Barbara Rainey.

18. Diena –

Uzturot Līdzsvaru

Ja mēs neesam uzmanīgi, mēs varam palikt par izlutinātiem bērniem, kas vienmēr ar izstieptām rokām sauc uz savu laipno un devīgo debesu Tēvu, „Dod man, dod man, dod man.”

Pēc ilgāka laika mēs esam iemācījušies būt uzmanīgi un neļaut mūsu lūgšanu laikam kļūt par gara iepirkšanās saraksta nolasīšanu. Ir ļoti svarīgi Dievam lūgt visu, kas ir mūsu sirdīs. Tomēr tas nav vienīgais lūgšanas aspekts. Lietojot vienkāršas vadlīnijas, kā, piemēram, vārdu saīsinājums – PGPA, kas nozīmē Pielūgsme, Grēksūdze, Pateicības un Aizlūgšanas – tas ir viens no veidiem, kā uzturēt jūsu lūgšanu laiku līdzsvarā.

Pielūgsme: Ik pa kārtai pateicieties Dievam  par to, kāds Viņš ir un par Viņa gādību. Apsveriet iespēju arī vienoties kādā slavēšanas dziesmā.

Grēksūdze: Apzinieties jūsu grēkus Dieva priekšā. Izsūdzēt grēkus tas nozīmē, ka mēs pieminam šo grēku un apzinamies, ka tas ir grēks arī pēc Dieva definīcijas. Mūsu kopīgās lūgšanas bieži ir iezīmējušās ar to, ka esam dalījušies ar mūsus salauztajām sirdīm par nepareizu attieksmi vai rīcību pret citiem vai viens pret otru. Mēs saprotam, ka šāda veida atklātība vienam pret otru prasa pazemību, tomēr mēs varam apliecināt, ka tas savienos jūsu sirdis.

Pateicības: Pateicieties par visu! Dievs priecājas par pateicīgām sirdīm. Ik pa kārtai nosauciet konkrētas lietas par ko esat pateicīgi Viņa priekšā.

Aizlūgšanas: Šeit droši vien nav vajadzīgi paskaidrojumi – mūsu vajadzību un nastu nešana Dieva priekšā parasti notiek ļoti dabīgā veidā.

Atskatoties uz mūsu kopējo lūgšanu laiku, ir skaidrs, ka mēs neesam veltījuši pietiekami laika pielūgsmai un grēksūdzei. Arī šobrīd mums ir jāizvairās no tendences samazināt mūsu lūgšanu laiku iekļaujot tikai vajadzības un vēlmes!

Runājot par šo visu, mēs nevēlamies jūs satraukt uzdodot sev jautājumus, „Kā mums klājas? Vai mēs pavadām pārāk daudz laika lūdzot Dievam pēc mūsu vajadzībām?” Daudz svarīgāks jautājumi, kas ir jāuzdod, ir, „Vai mēs lūdzam kopā?” un, „Vai mēs lūdzam kopā regulāri arī brīžos, kad lūgšnu kvalitāte var būt mainīga?”

Atbildot uz šiem jautājumiem, atcerieties, ka ienaidnieks izmantos visas iespējamās viltības, lai atturētu jūs no kopējām lūgšanām, tai skaitā apsūdzēs jūs tajā, ka neesat namaz tik labi lūgšanās.

Mēs iedrošinām jūs izveidot patīkamu balansu jūsu lūgšanās, tomēr pāri visam, turpiniet lūgt kopā – neskatoties ne uz ko!

Pārdomas

Vai jūsu kopējās lūgšanās pietrūkst šī balansa? Ja jums ir grūtības tikt pāri „iepirkuma sarakstu” lūgšanām, pārrunājiet, ko jūs darīsiet, lai tuvotos sabalansētām kopīgām lūgšanām.

Lūgšana kopā

Lūgšanu pieturvietas

  • Ja jūs jūtat, ka jūsu lūgšanu laiku vajadzētu atsvaidzināt ar kādu garīgās enerģijas davu, lietojiet PGPA pieejau šodien, kad lūgsiet kopā.
  • Ja tas ir nepieciešams, atklājiet Dievam, ka jums ir žēl par to, ka nākat viņa priekšā visai bieži ar ”dod man, dod man” lietu sarakstu.

 


Priecāsimies, ja izteiksi savas domas komentāros. Ja šis raksts Tevi uzrunāja, vai zini kādu, kam šī informāciju būtu noderīgi – iesaki un/vai padalies ar to Facebook, Twitter, Draugiem un citos soceālajos tīklos. Šī bloga rakstiem var pierkastīties arī RSS.

Ja ir kādi personiski komentāri mums, lūdzu raksti uz viriem@viriem.lv

Bloga viriem.lv lapa ir atrodama arī Facbook – www.facebook.com, droši spied “patīk”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.