Vai Maigais Kareivis Ir Mežonīgs Sirdī? (#2)

Autors: Dr. Rejs Rolins (Ray Bohlin). Oriģinālais raksts (angļu val.)
Šis ir otrais raksts sērijā “Vai Maigais Kareivis Ir Sirdī Mežonīgs?”. Pirmo lasiet šeit.

Vīrietis Un Viņa Ģimene

Četri pīlāri (raksts atrodams šeit) ietver sevī četras būtiskas Dieva vīra īpašības: vadību, aizstāvēšanu, mācību un līdzjūtību. Vīrietis ar tikai trim no šīm četrām īpašībām nav līdzsvarā. Vīrietis, kurš uzsver tikai vienu no četriem īpašībām ir īsta vīrieša karikatūra. Nekur citur to nevar tik labi ieraudzīt kā Bībeles dāvātajā vadības un vīrieša lomas ģimene attēlā.

Mūsu kultūra ir briesmīgi apmulsusi šajā jautājumā. Vēbers to glīti rezumē sakot: “Vīrieši, kā vīriem savām sievām jums ir dota uzticību, pārvaldīšana, atbildība, pienākums saimniekot vai pārvaldīt vai rūpēties parjūsu sievas dāvanām.” {2} Daļa no mana darba kā vīram ir radīt mūsu mājās, kas ļauj mana sievai būt visam, par ko Dievs viņu radījis. Viņai ir jāspēj uzticēties manai vadībai. Viņai jāzina, ka es viņas dēļ stāvēšu un kritīšu, un nodrošinātu drošu vidi. Viņa ir jājūtas ērti, sekojot maniem norādījumiem un pamācībām. Visbeidzot viņai jāzina, ka viņa tiek mīlēta ar sevis upurējošu mīlestību, līdzīgu kā Kristus mīl. Vēbers piebilst: “Sieviete tika radīta, lai par viņu gādātu, aizsargātu un lai par viņu rūpētos. Vīrietis tika radīts, lai būtu tas kurš gadā, aizsargā, un aprūpē. Nekas nav vairāk nožēlojamāks kā vīrietis, kurš zaudējis savu vīrišķību vai sieviete – savu sievišķību, pārkāpjot radīto kārtību “.

Vēbera diskusija par vīrieti un viņa dāmu dāvā mums vairākas noderīgas atziņas, vingrinājumus, uzdevumus un ilustrācijas par to, kā vīrietiem ir jamīl sievieti. Kāda komentētāja ieteikums šo nodaļu nosaukt “Vai kāds šeit runā sieviešu valodā?” ir visas grāmatas cienīgs. Vēbers mudina vīriešus saprast, ka, tā kā vīrieši un sievietes ir būtiski atšķirīgi, vīrietim ir jāiemācās sieviešu valodu, lai dzīvot ar viņu saprātīgā veidā kā Peteris norāda (1 Pēt. 3:07). Mums ir nepieciešams pielietot savu analītisko prātu, lai saprastu kā viņa ir veidota. Mēs nekad to nesapratīsim līdz galam, bet galu galā, mazliet mistērijas ir tas, kas padara laulību tik aizraujošu, svaigu un interesantu.

Vēbers velta trīs nodaļas neticamajam spēkam esot par tēvu. Mūsu kultūrā šodien ir ļoti nepieciešami īsti vīri, kas vēlas būt tēvu saviem bērniem. Tik daudzi tēti nav klāt saviem bērniem vai nu fiziski vai emocionāli. Tā rezultātā vien šodien ir tik daudz niķīgu bērnu gan zēnu, gan meitenu. Tēvam ir spēcīga ietekme, kas iet pāri paaudžu robežām, uz saviem dēliem un meitām apzinās viņš to vai nē. Tā Dievs to ir iecerējis.

Like arrows in a quiver, each child needs to be constructed, aimed, and released according to the bent God has given them. Skillful parenting does not come naturally, especially in our culture today that is so confused and off course. It will require biblical and rational thinking in advance.

Tāpat kā bultas makā, katrs bērns ir jāveido, jānostāda uz mērķi un tad jāpalaiž vaļā, atbilstoši tām dāvanām, kādas Dievs viņiem ir devis. Izveicīga audzināšana nenāk dabiski, jo īpaši mūsu kultūrā šodien, kas ir tik apjukusi un novirzījusies no kursa. Tas prasīs Bīblisku un racionālu domāšanu jau no paša sākuma.


Priecāsimies, ja izteiksi savas domas komentāros. Ja šis raksts Tevi uzrunāja, vai zini kādu, kam šī informāciju būtu noderīgi – iesaki un/vai padalies ar to Facebook, Twitter, Draugiem un citos soceālajos tīklos. Šī bloga rakstiem var pierkastīties arī RSS.

Ja ir kādi personiski komentāri mums, lūdzu raksti uz viriem.lv@gmail.com

Bloga viriem.wordpress.com lapa ir atrodama arī Facbook – www.facebook.com, droši spied “patīk” 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *