Vīrišķīgs: briedumā attiecībās ar Dievu

Lasot šos punktus, iespējams, ka jautāsiet, kādēļ tie ir rakstīti par vīriešiem it kā tie uz sievietēm neattiektos. Šis noteikti ir attiecināms arī uz sievietēm, bet vīrietim ir īpaša loma garīgā klimata veidošanā un uzturēšanā ģimenē. Tā ir vīrieša atbildība, lai ģimene sekotu Kristum, tādēļ mēs nevaram ignorēt šo tēmu runājot par vīrišķīgu vīrieti.
Par šo runā daudz. Daudz svētrunu sludinātas, daudz grāmatu sarakstītas, bet joprojām jautājums ir aktuāls. Noteikti ne jau viss būs aprakstīts šajā rakstā (ieteikumus drīkst atstāt komentāros).

Iepriekš apskatījām, ka vīrietim ir jāvada. Kā vīrietis to dara? Vīrietis to dara rādot piemēru. Tādēļ, lai vadītu savu ģimeni, vīrietim ir pašam jāpraktizē garīgās disciplīnas.

Personīgais laiks ar Dievu

Tavas izvēles liecina par tavu briedumu.
(Iečivināt šo citātu)

Tavas izvēles liecina par tavu briedumu. Tas kā tu rīkojies dažādās situācijās, parāda kādi ir tavi patiesie dzīves principi. Tas, kur un kādā sabiedrībā tu pavadi visvairāk laika, vistiešākajā veidā ietekmēs tavus principus un attiecīgi – to, kādus lēmumus tu pieņemsi.
Šķiet šī ir viena no tām disciplīnām, kas ir daudz apspriesta, bet maz praktizēta. Tomēr cita veida nav, kā nobriest attiecībās ar Dievu, kā vien pavadot laiku ar Viņu.

Tas kā tu rīkojies dažādās situācijās, parāda kādi ir tavi patiesie dzīves principi.
(Iečivināt šo citātu)


Reiz dzirdēju domu, ka mūsdienu bauslība ir Bībeles lasīšana un lūgšana. No vienas puses tam varētu piekrist, jo par to ir tik daudz runāts un tik daudz sludināts, tik daudz mēs paši sev esam pārmetuši, ka darām to par maz, ka kādā brīdī tas kļūst par pienākumu, kas ir jādara, bet to cenšamies izdarīt pēc iespējas ātrāk, lai pēc tam ķertos klāt aizraujošākām dienas nodarbēm. Tajā pat laikā, kas cits bez Dieva Vārda un lūgšanas mums vēl ir dots? (Protams, tas tiek darīts Svētā Gara spēkā)
Bībele mūs pastāvīgi brīdina, lai uzmanāmies, ko un kā klausāmies. Marka ev. 4.nodaļā no 9. līdz 24.pantam vārds “dzirdēt” ir minēts 11 reizes: “Kam ir ausis dzirdēt, tas lai dzird”, “kas vārdu dzird”, “ievērojiet, ko jūs dzirdat” utt. Vai mēs klausāmies un dzirdam, ko Dieva Vārds saka?
Marka evaņģēlija 11.nodaļā, kad mēs nojaušam, kāds liktenis sagaida templi (jo vīģes koks nenesa augļus, kādus tam pienācās, Jēzus to nolādēja un pēc tam tas bija nokaltis un arī templis nenesa tādus augļus, kādus tam vajadzēja), saprotams ir mācekļu sašutums, kā tad notiks komunikācija ar Dievu, jo templis ir vieta, kur mājo Dievs? Jēzus skaidri norāda uz lūgšanu ticībā (Mk.11:24 – “ko jūs lūgdami lūgsiet, ticiet, ka jūs dabūsiet, tad tas jums notiks”.

Tuvojies Dievam un Viņš tuvosies tev

Viens no vissvarīgākajiem priekšnoteikumiem kvalitatīvam klusajam laikam ir kvalitatīvs laiks.
(Iečivināt šo citātu)

Viens no vissvarīgākajiem priekšnoteikumiem kvalitatīvam klusajam laikam ir kvalitatīvs laiks. Tas nevar tikt darīts steigā. Tam ir jābūt noteiktam atvēlētam laikam, kuru mērķtiecīgi veltīt attiecībām ar Dievu, pavadot to Bībelē, lūgšanās un arī gavēšanā.
Tims Kellers, pazīstams ASV mācītājs un grāmatu autors, savā kalpošanā ir konstatējis kādu problēmu. Viņš kādā savā svētrunā par personīgu lūgšanu saka: “Ļoti iespējams, ja kādam no jums liktu tagad 40 minūtes no vietas lūgt, jūs nezinātu ko darīt.”  Turpinājumā viņš dod kādu metodi meditēšanai, ko izmantot šim laikam. Šeit saite uz šīs meditācijas aprakstu latviešu valodā.
Šeit noteikti nav pateikts viss par personīgo laiku ar Dievu (šeit pat nav pateikts daudz), bet cerams, ka šīs pāris rindkopās būs atgādinājušas un iedrošinājušas sākt, atsākt vai turpināt kluso laiku ar Dievu.

Kopīgais laiks ar Dievu

Kad esi pats kvalitatīvi pavadījis kluso laiku ar Dievu, dari to kopā ar savu ģimeni. Marks Driskols, kāds cits pazīstams ASV mācītājs un grāmatu autors, saka: “Lūdz ģimenes priekšā. Atver Bībeli. Lai bērni redz, ka tētis atver Bībeli un nododas Dieva Vārdam.

Atver Bībeli. Lai bērni redz, ka tētis atver Bībeli un nododas Dieva Vārdam.
(Iečivināt šo citātu)

Klausi tam, kas tiek sludināts. Klausi tam, kas tiek mācīts, kā daļu no savas pielūgsmes, lai tev būtu autoritāte un tu būtu zem autoritātes. (..) Lūdz kopā. Atzīmējiet kopīgi lūgšanu vajadzības. Lūdziet kopā ar saviem bērniem katru dienu. Lūdziet par saviem bērniem. Lūdziet kopā ar savām sievām katru dienu. Lūdziet par savām sievām.”

Iepriekšējajā mēnesī mēs izaicinājām vīrus lūgt kopā ar savām ģimenēm. 30 dienu izaicinājums joprojām ir spēkā! Lai izveidotu šo veselīgo ieradumu, tu vari sākt jebkurā brīdī. Šeit Tu atradīsi īsu šī izaicinājuma aprakstu, kā arī rakstiņu katrai dienai. Sāc kaut vai šodien! Bet sāc!

Mums ir prieks, ka tu lasī šo rakstu. Tas ir labi, ka tu meklē atbildes uz šiem jautājumiem. Ir labi, pareizi un nepieciešams meklēt kā kļūt vīrišķīgam vīrietim. Taču galu galā par briedumu liecina tas, vai tu šīs lietas reāli praktizē.

Related posts:

2 Responses to Vīrišķīgs: briedumā attiecībās ar Dievu

  1. Raimonds says:

    Paldies par darbu, ko veicat un iedrošinājumu pieaugt un pieņemt izaicinājumus!
    Lai Dievs jūs svētī!

  2. Pēteris says:

    Paldies jums par jūsu lielo darbu, 30 dienu izaicinājums ir palīdzējis uzlabot manas attiecības ar sievu un mēs turpinam lūgt. Lai Dievs jūs svēti, un stiprina jūs, lai Svetais Gars ir vienmēr ar jums.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *