Intimitāte Laulībā: Atšķirība No Seksualitātes

Ar šo uzsākam rakstu sēriju par intimitāti laulībā – droši vien vienu no visvairāk apspriestajām tēmām, domājot par laulību. Šķiet, ko tur vēl vairāk runāt un tomēr… Mēs vēlamies vairākus rakstus veltīt šai tēmai, tieši domājot par intimitāti, nevis seksualitāti. Varētu šķist – vai tad tas nav viens un tas pats? Internetā meklētajos, ievadot šos atslēgvārdus, rezultātos atrodami vien šo abu vārdu kombinācijas. Tas tādēļ, ka mūsdienu kultūra šos vārdus ir padarījusi par sinonīmiem, taču tas ir nepareizi. Pavisam vienkāršs piemērs – mēs cenšamies būt tuvās, bieži mēs sakām – intīmās, attiecībās ar Dievu, bet nedomāju, ka kāds šajās attiecībās saskata kaut ko seksuālu. Lielisks piemērs Rakstos šādām tuvām attiecībām ar Dievu ir 63.Psalms (pirmie 9 panti), kurā Dāvids cenšas izpaust savu pieķeršanos, slavu un pielūgsmi Dievam.

[pullquote]Intimitāte ir mīlestības un draudzības pamatā, un ir tuvums, ko veido komunikācija un sapratne.
(Iečivināt šo citātu)[/pullquote]Lasot kādu rakstu par intimitāti laulāto starpā, bija interesanti to attiecināt arī uz attiecībām ar Dievu. Petija Brisbena raksta: “Intimitāte ir pieredze, kas rodas pieķeroties otram, zinot otra un atļaujot otram dziļi iepazīt savas vājās vietas, ievainojumus, trūkumus un bailes. Tā ir mīlestības un draudzības pamatā, un ir tuvums, ko veido komunikācija un sapratne. Intīmās attiecībās mēs varam būt tādi kādi mēs esam, varam būt atklāti un ievainojami un mums nav jākontrolē situācija, lai justos droši un spēcīgi. Kad mēs šādā veidā esam atvērti un ievainojami, mēs padarām pieejamu kaut ko no sevis, kas bieži nav atklāts mūsu ikdienas ikdienas dzīvē. Šādas attiecības ir dinamiskas, un pilnīgi klātesošas mūsu pieredzē, atļaujot justies pilnīgam un dzīvam.”

Bieži tiek jauktas intimitāte un seksualitāte, ar ko tad šīs divas atšķiras?
[pullquote]Patiesa intimitāte nerodas pirmajā randiņā, turpretim seksuālas attiecības (diemžēl) ir iespējamas
(Iečivināt šo citātu)[/pullquote]Viens piemērs varētu būt tāds, ka patiesa intimitāte nerodas pirmajā randiņā, draudzēšanās pirmajā nedēļā, vai pat mēnesī. Turpretim seksuālas attiecības ir pavisam iespējamas, lai arī nepareizas, pirmajā randiņā, nedēļā vai mēnesī. Man šķiet, ka intimitāte un tuvums ir tas, ko daudzi jaunieši meklē un cer iegūt seksuālās attiecībās, bet tā visa tur nav. Tas ir tikai apmāns. Bet, kad par to pārliecinās, tad ir jau par vēlu. Ir arī dzirdēts, ka, piemēram, pornogrāfijas atkarība tiek saukta par ‘intimitātes traucējumu’.
[pullquote]Intimitāte ir būšana tuvu emocionāli, turpretim seksualitāte ir būšana tuvu fiziski
(Iečivināt šo citātu)[/pullquote]Otrkārt, kā jau rakstījām iepriekš, intimitāte ir būšana tuvu emocionāli, turpretim seksualitāte ir būšana tuvu fiziski.
Arī dzīvnieki nodarbojas ar seksu, taču ainiņas, kur divi sunīši kopīgi iet uz randiņu, pasūta vistu spārniņus un iet uz kino, ir atrodamas tikai mākslas filmās.

Ir tik viegli ikdienas steigā skrienot no tikšanās uz tikšanos, no bērnu vešanas un atvešanas no dārziņa, skolas vai pulciņa aizmirst par intimitāti laulībā. Tik daudzas laulības ir izjukušas un daudzas cieš no tā, ka laulātie nevelta laiku viens otram un nekopj intimitāti savā starpā. Tādēļ domājiet par to savas laulības kontekstā un arī mēs domāsim par to turpmākajos rakstos.

2 Responses to Intimitāte Laulībā: Atšķirība No Seksualitātes

  1. […] iesākto rakstu sēriju par intimitāti laulībā. Iepriekš aplūkojām atšķirību no seksualitātes. Šajā rakstā – par to, kas ir tās […]

  2. […] iesākto tēmu par intimitāti laulībā. Iepriekš apskatījām, ar ko intimitāte atšķiras no seksualitātes un sapratām to, ka intimitātes pamatā ir atklātība. Šajā reizē aplūkosim piecas sievietes […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.