Divām sirdīm lūdzot kā vienai

Vīriem.lv izaicina Tevi 30 dienas lūgt kopā ar savu laulāto draugu.

Šī rakstu sērija tiks sagatavota pateicoties Denisa un Barbaras Raienu sarakstītai grāmatai „Two Hearts Praying As One” (Divām sirdīm lūdzot kā vienai). Kāpēc 30 dienas? Ir zinātniski pierādīts, ka ir vajadzīgas tikai 30 dienas, lai izveidotu jaunu ieradumu. Šīs rakstu sērijas mērķis ir palīdzēt jums izveidot ieradumu lūgt kopā katru dienu.

Katru dienu viens raksts par konkrētu tēmu, kas palīdzēs veiksmīgi nostriprināt šo ieradumu. Šie raksti dos atbildes uz dažādiem jautājumiem, kas var rasties par kopīgām lūgšanām.

Lūgt kopā – tā, iespējams, ir viena no svarīgākajām disciplīnām laulāto attiecībās. Un te ir daži iemesli, kāpēc tas tā ir:

 • Vai Tev pietrūkst intimitāte laulībā? Kopējas lūgšanas vairos intimitāti jūsu attiecībās un pat lielākā mērā nekā Tu spēj iedomāties.
 • Vai Tavā laulībā ir konflikti? Kopējas lūgšanas atbruņos, risinās, kliedēs un novērsīs nesaskaņas.
 • Vai vēlies, lai Tava laulība būtu patiesāka? Kopējas lūgšanas ir kā durvis, kas atver jūsu sirdis viens otram.
 • Vai Tu izjūti distanci no Dieva? Bībelē lasām šo apsolījumu: „piesauc Mani, tad Es tevi uzklausīšu un tev atklāšu lielas un brīnišķas lietas, kas tev nebija zināmas.” (Jeremijas 33:3)
 • Vai Tevi nomāc Bailes? Vilšanās? Nedrošība? Raizes? Dusmas? Bezcerība? Kopā lūdzot jūs iegūsiet mieru savās sirdīs, laulībā un ģimenē.
 • Vai Tu cīnies ar grēku? Izsūdzot kopā grēkus, tas tiks atklāts Dieva priekšā un Viņš darbosies jūsu dzīvēs.
 • Vai esi šķiršanās priekšā? Kopējas lūgšanas atjaunos prāta un sirds vienotību, kā arī atjaunos mērķi laulībā.

Ja arī Tava vēlēšanās ir, lai Tava laulība noietu visu ceļu un Tava ģimene veidotos tāda, kādu to ir iecerējis Dievs, lūdziet kopā kā pāris katru dienu.

Vai kopējas lūgšanas ir vienīgais, kas ir nepieciešams, lai laulība būtu veiksmīga? Nē – tomēr kopējas lūgšanas ir kā pirmais solis, lai piedzīvotu Dieva svētību laulībā, Viņam atrodoties jūsu attiecību pirmajā vietā.

Ruta Bella Grehema reiz teica: „Es šaubos, ka starp kristiešiem būtu tik daudz šķiršanos, ja viņi kā pāris reizi dienā locītu ceļus un aizlūgtu viens par otru.”

Ja nu jūs pārtraucat lūgt vai izlaižat kādu dienu?

Kopējas lūgšanas pārbaudīs jūsu neatlaidību, apņēmību, pazemību un pat drosmi.

Uzsākot kopā lūgt ir jārēķinās ar to, ka jūs sastapsities ar garīgu pretestību. Sātans zina, kāds garīgais spēks ir pāriem, kuri vienojas kopējās lūgšanās. Viņš stāsies pretī un mēģinās jums traucēt izveidot vienotu komandu lūgšanām.

Ja gadījumā jūs pārtraucat lūgt uz pāris dienām vai ilgāk, nezaudējiet drosmi un nepadodieties. Tas ir saprotams, ka tas visticamāk būs grūti atsākt kopējas lūgšanas pēc tam, kad esat tās pārtraukuši kādā no posmiem. Mēs tomēr iedrošinām lūkoties uz priekšu, uz nākamo dienu, kad jūs varēsiet lūgt atkal kopā, nevis atskatītes uz to dienu, kad jūs to neizdarījāt.

Šeit ir kādas stratēģijas, lai atsāktu lūgt kopā, kad tas nav izdevies:

 1. Savstarpēji pārrunājiet, kāpēc šo lūgšanas disciplīnu ir jums grūti īstenot. Šī jautājuma pārrunāšana ir svarīga, lai tiktu atpakaļ uz sliedēm kopīgi lūdzot katru dienu.
 2. Lūdzot kopā, izsūdziet grēkus, kas attiecas uz grūtībām vienoties kopējās lūgšanās katru dienu. Sākotnēji izsūdziet tos Dievam un tad viens otram.
 3. Lūdziet atkal kopā regulāri parādot, ka esat šīs lietas nožēlojuši.
 4. Atrodiet kādus draugus, kuri var būt kā uzticamības personas, kas jūs atbalstītu īstenojot šo apņemšanos. Viņu uzdevums būtu apjautāties vismaz reizi nedēļā par to, kā jums iet ar lūgšanu disciplīnu.
 5. Ja kādā no dzīves posmiem jūs esat pārtraukuši kopā lūgt, tad atkārtojiet soļus no 1. līdz 4. un tā turpiniet līdz Tēvs sauks jūs uz mājām, kur sastapsiet Viņu aci pret aci.

Lūk, raksti katrai dienai. Nesteidzieties, lasiet vienu rakstu dienā!

 1. Diena – Sagatavošanās: Kopā Sarunāties ar Dievu
 2. Diena – Māci Mūs Lūgt
 3. Diena – Kāpēc Mēs Lūdzam
 4. Diena – Vienmēr Esi Pateicīgs
 5. Diena – Runāsim Ar Dievu un Viens Ar Otru
 6. Diena –  Jautājumi
 7. Diena – Ar Lūgšanām Cauri Konfliktiem
 8. Diena – Piedošanas Eļļa Lūgšanā
 9. Diena – Lūgšana un Romantika
 10. Diena – Darbs
 11. Diena – Iedrošinoši Ziņojumi no Lūgšanu Frontes
 12. Diena – Uzvarot Ienaidnieka Shēmas
 13. Diena – Kad Nekas Nepietrūkst
 14. Diena – Lūdzot Par Bērniem
 15. Diena – Izvairoties No Slazdiem Lūgšanās
 16. Diena – Citu Vajadzības
 17. Diena – Ģimenes Lūgšana
 18. Diena – Uzturot Līdzsvaru
 19. Diena – Līdzsvarotas Gaidas
 20. Diena – Auglīgas Lūgšanas
 21. Diena – Pāru Ieteikumi
 22. Diena – Pielūgsmes Lūgšanas
 23. Diena – Lūgšana pēc Intimitātes
 24. Diena – Lūgšanas Grūtos Laikos
 25. Diena – Kādas Ir Jūsu Ģimenes Vērtības?
 26. Diena – Lūdz Par Ģimeni un Ne Tikai
 27. Diena – Bezvējš Lūgšanās?
 28. Diena – Turieties Pie “Apņemšanās” Vārda
 29. Diena – Sekot Kristum
 30. Diena – Lūdzot Kopā: Divi Stāsti

Ja arī Tu apņemies kopējas lūgšanas padarīt par ieradumu savā laulībā, tad padalies ar to ar mums.

Esi aktīvs, piedalies un padalies ar savu apņemšanos arī ar citiem!

Garīgā klimata veidošana ģimenē ir viens no vīra pienākumiem un uzdevumiem. Ja jūs šobrīd to vēl nedarāt kopā, zini, ka tā ir Tava atbildība Dieva priekšā. Tādēļ mēs aicinām  un izaicinām Tevi izmantot šos rakstus šī jaunā, veselīgā ieraduma attīstīšanai.

Vai Tu pieņem mūsu izaicinājumu?

 


Priecāsimies, ja izteiksi savas domas komentāros. Ja šis raksts Tevi uzrunāja, vai zini kādu, kam šī informāciju būtu noderīgi – iesaki un/vai padalies ar to Facebook, Twitter, Draugiem un citos soceālajos tīklos. Šī bloga rakstiem var pierkastīties arī RSS.

Ja ir kādi personiski komentāri mums, lūdzu raksti uz viriem@viriem.lv