Līdzsvarotas Gaidas – 19. Diena

Lūgšanas kopā ar laulāto draugu katru dienu.

Kad mašīna nav pareizi sabalansēta, tās riepas novalkājas ļoti ātri un nevienmērīgi. Laulība arī var kļūt nesabalansēta, kad tas, ko viens laulātais sagaida no otra – raksturs, izskatas, spējas u.tml., pret otru kļūst pārāk augstas.

Vīriem.lv 30 dienu garumā gatavos rakstus par kopējām laulāto lūgšanām katrai dienai. Kāpēc 30 dienas? Ir zinātniski pierādīts, ka ir vajadzīgas tikai 30 dienas, lai izveidotu jaunu ieradumu. Šīs rakstu sērijas mērķis ir palīdzēt jums izveidot ieradumu lūgt kopā katru dienu.

Šī rakstu sērija tiek sagatavota pateicoties Denisa un Barbaras Raineju sarakstītai grāmatai „Two Hearts Praying As One” (Divām sirdīm lūdzot kā vienai).

Tulkojums no  „Two Hearts Praying As One”, Dennis & Barbara Rainey.

19. Diena –

Līdzsvarotas Gaidas

Kopīgās lūgšanās rodas lieliska iespēja izveidot jūsu laulībā garīgu saskaņu.

Kad mašīna nav pareizi sabalansēta, tās riepas novalkājas ļoti ātri un nevienmērīgi. Laulība arī var kļūt nesabalansēta, kad tas, ko viens laulātais sagaida no otra – raksturs, izskatas, spējas u.tml., pret otru kļūst pārāk augstas. Ja kas tāds notiek laulībā, tad otram rodas sajūta, ka viņš nekad nespēs sasniegt tās gaidas, ko vīrs vai sieva ir uzstādījuši. Laulības ceļš var kļūt ļoti grubuļains, ja šīs gaidas netiek pārvērtētas dienu no dienas. Kopējas lūgšanas dod iespēju regulāri pārvērtēt uzstādītās cerības vienam pret otru un pašiem pret sevi, un līdzsvarot tās, ja tas ir nepieciešams.

Mūs abus izbrīnija tas, ko atklājām par to, ko mēs viens no otra gaidījām un to, cik šis standarts ir kļuvis nesasniedzami augsts. Man atvērās acis, kad es (Barbara) apsēdos un uzskaitīju visas tās lietas, ko es jutu, kas man ir jāsasniedz kā sievai un mātei. Mans gādīgās, dievbijīgās sievas tēls iezīmēja šādas rakstura iezīmes:

 • Viņa ir labi organizēta, ar perfektu balansu starp disciplīnu un elastību.
 • Viņas māja ir vienmēr sakopta un izdekorēta un bērni vienmēr paklausa pēc pirmā norādījuma
 • Viņa ir nopietna, tomēr arī priecīga un bezrūpīga, pakļāvīga, bet ne pasīva. Viņa ir pilna enerģijas un nekad nepagurst.
 • Viņa izskatās svaiga un pievilcīga visu laiku, vai tas būtu biksēs un džemperī, dārzā rokot, vai arī zīda kleitā uz augstpapēžu kurpēm, ejot vakariņās.
 • Viņa nekad nesaslimst, nejūtas vientuļa un nezaudē drosmi.
 • Viņa staigā ar Dievu katru dienu, lūdz regulāri, studē uzticīgi Bībeli, kā arī bezbailīgi un pašaizliedzīgi dalās ar citiem par savu ticību.

Es (Deniss) arī izpildīju šādu pašu uzdevumu. Mans garīgā, perfektā vīra standarts izskatās šāds:

 • Viņš ceļas agri katru rītu un sāk dienu ar kluso laiku lasot Bībeli un lūdzot. Tad viņam ir ikrīta fiziskās aktivitātes skrienot. Pēc brokastīm ar ģimeni, viņam ir jānovada 15 minūšu garīgais brīdis.
 • Viņš nekad neaizmirst atvadīties ar skūpstu un apskāvienu no sievas, dodoties projām. Darbā viņš vienmēr ierodas 10 minūtes ātrāk.
 • Viņš vienmēr ir pacietīgs ar saviem kolēģiem un neatlaidīgs darbā. Viņa darba galds ir sakārtots un viņš ir pārliecināts un vienmēr visu kontrolē.
 • Viņš atbrauc mājās vienmēr laicīgi un nekad neatraida bērnus, kad viņi vēlas spēlēties ar tēvu.
 • Viņš labi orientējas notikumos pasaulē, politikā un svarīgos sociālos jautājumos.
 • Viņu nekad nepamet drosme, viņš nekad nevēlas padoties un viņam vienmēr ir pareizie vārdi katrai situācijai.
 • Viņš regulāri ieplāno romantiskus izbraukumus kopā sievu.

Ak vai! Vai pamānāt to spriedzi, kas var izveidoties attiecībās, kad abi cenšas sasniegt šos nereāli augstu nospraustos mērķus?

Mēs jūs iedrošinām izmantot jūsu lūgšanu laiku, lai līdzsvarotu to, ko sagaidāt no sevis, tuvāk realitātei.

Pārdomas

Aplūkojiet rūpīgi iepriekš atrodamos sarakstus. Cik daudzi punkti no iepriekš uzskaitītajiem, katram no jums rada spriedzi un neapmierinātību?

Lūgšana kopā

Lūgšanu pieturvietas

 • Pirms jūs uzsākat līdzsvarot to, ko sagaidāt viens no otra un no sevis, pasakieties Dievam par savu laulāto un to, kādas dāvanas Dievs ir devis viņam vai viņai.
 • Tā vietā, lai fokusētos uz savām nesasniegtajiem mērķiem, pazemīgi uzskaitiet tās daudzās īpašības, ko jūs novērtējat otrā.

 


Priecāsimies, ja izteiksi savas domas komentāros. Ja šis raksts Tevi uzrunāja, vai zini kādu, kam šī informāciju būtu noderīgi – iesaki un/vai padalies ar to Facebook, Twitter, Draugiem un citos soceālajos tīklos. Šī bloga rakstiem var pierkastīties arī RSS.

Ja ir kādi personiski komentāri mums, lūdzu raksti uz viriem@viriem.lv

Bloga viriem.lv lapa ir atrodama arī Facbook – www.facebook.com, droši spied “patīk”.

3 Responses to Līdzsvarotas Gaidas – 19. Diena

 1. Kā Tev šķiet, vai augsti standarti laulībā pagodina Dievu, vai arī tie rada neveselīgu spriedzi laulāto starpā?

 2. Vai augsts standarts pagodina Dievu? Vai tas rada nevajadzīgu, lieku spriedzi laulībā?

 3. […] Diena – Līdzsvarotas Gaidas […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.