Pāru Ieteikumi – 21. Diena

Lūgšanas kopā ar laulāto draugu katru dienu.

Šie ir kādi no labākajiem ieteikumiem, ko esam saņēmuši no pāriem, kuri regulāri lūdz kopā. Šie ieteikumi ir iesūtīti atsaucoties uz aptauju ko veica FamilyLife:

Vīriem.lv 30 dienu garumā gatavos rakstus par kopējām laulāto lūgšanām katrai dienai. Kāpēc 30 dienas? Ir zinātniski pierādīts, ka ir vajadzīgas tikai 30 dienas, lai izveidotu jaunu ieradumu. Šīs rakstu sērijas mērķis ir palīdzēt jums izveidot ieradumu lūgt kopā katru dienu.

Šī rakstu sērija tiek sagatavota pateicoties Denisa un Barbaras Raineju sarakstītai grāmatai „Two Hearts Praying As One” (Divām sirdīm lūdzot kā vienai).

Tulkojums no  „Two Hearts Praying As One”, Dennis & Barbara Rainey.

21. Diena –

Pāru Ieteikumi

Šie ir kādi no labākajiem ieteikumiem, ko esam saņēmuši no pāriem, kuri regulāri lūdz kopā. Šie ieteikumi ir iesūtīti atsaucoties uz aptauju ko veica FamilyLife:

“Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā lūgt, ir turēt viens otra rokas un lūgt klusām. Kad katrs ir pabeidzis lūgt, satveriet rokas ciešāk. Ikviens to var izdarīt, un bieži šāds lūgšanas veids var palīdzēt pārim nokļūt dziļākās ikdienas lūgšanās.”

“Kad esat izlēmuši to, ka kopējas lūgšanas  jums ir svarīgas, mēģiniet atrast kādu mentoru, kas var palīdzēt izveidot šīs kopējās lūgšanas par ieradumu. Tik daudzas reizes mēs esam atsākuši kopā lūgt un tomēr reizēm esam noguruši no lūgšanām vai iesprūduši. Mēs priecātos, ja būtu kāds, kurš mums palīdzētu vai vienkārši iedrošinātu nepadoties.”

“Mēs bijām precējušies gandrīz četrus gadus pirms mēs sākām kopā lūgt. Tagad mēs ik pa kārtai vadam lūgšanas. Viens no mums sāk lūgšanu un otrs to pabeidz, vai arī mēs lūdzam pamīšus – tad viens, tad otrs, viens otru papildinot. Lūgšanas stils mainās ik reizi. Mēs parasti lūdzam kopā pirms ejam gulēt. Dažkārt, kad braucam kopā mašīnā, viens no mums ierosina lūgt par lietām, kas nomāc mūsu sirdis.”

“Mums parasti sanāk apvienot mūsu lūgšanu laiku kopā ar Vārda lasīšanu. Tas mums palīdz noskaņoties lūgšanām. Dažkārt mēs pa kārtai lūdzam, viens otru papildinot, un dažkārt lūdzam vienkārši. Mēs esam atklājuši, ka pirekš mums labāk strādā lūgšanas no rītiem, jo tad esam modrāki. Un, ja mēs esam palaiduši garām dienu, tad esam to palaiduši! Mēs no tā netaisām lielu problēmu.”

“Tieciet vaļā no burta kalpības, rutīnas, ”jādara tikai tā” utt. Šāda attieksme jūs paralizē jau pirms lūgšanu sākuma. Vienkārši izbaudiet šo klātbūtni Dieva priekšā kopā ar savu laulāto. Lūdziet, apzinoties to, ka ja divi vai vairāk nāk kopā, Viņš ir ar jums. Esiet jūs paši.”

Kāda ir pamatdoma? Atveriet savas sirdis Dieva priekšā, esiet jūs paši, esiet patiesi un lūdziet godbijībā. Esiet godīgi pret Dievu un viens otru.

Pārdomas

Kurš no šiem padomiem jums šķita visnoderīgākais, lai uzlabotu jūsu kopīgo lūgšanu laiku?

Lūgšana kopā

Lūgšanu pieturvietas

Lai uzlabotu jūsu kopīgo lūgšanu gājumu, papildiniet tās ar dažādām variācijām:

  • Mēģiniet lūgt stāvot kājās vai, esot uz ceļiem pie gultas, vai arī vienkārši pastaigājoties kopā.
  • Pamainiet vietas kur jūs lūdzat – varat lūgt mašīnā, pagalmā pie mājas, vai pat garāžā. Varat pamainīt arī to atmosfēru, kurā jūs lūdziet, uzlieciet fonā slavas dziesmas, vai iededziet sveci. Jūs varat visu lūgšanu laiku pavadīt tikai lūdzot pie sevis, un tomēr to darīt kopā.

 


Priecāsimies, ja izteiksi savas domas komentāros. Ja šis raksts Tevi uzrunāja, vai zini kādu, kam šī informāciju būtu noderīgi – iesaki un/vai padalies ar to Facebook, Twitter, Draugiem un citos soceālajos tīklos. Šī bloga rakstiem var pierkastīties arī RSS.

Ja ir kādi personiski komentāri mums, lūdzu raksti uz viriem@viriem.lv

Bloga viriem.lv lapa ir atrodama arī Facbook – www.facebook.com, droši spied “patīk”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.