Pieredze: Kas kopīgs kikboksam ar kristīgo ticību?

Kas kopīgs kikboksam ar kristīgo ticību? Fundamentālā izpratnē kopīgā ir maz, lai gan kristīgajā ticībā tāpat kā kikboksā ir nepieciešama izturība un cīņas spars. Mans mērķis nav salīdzināt šīs abas lietas. Šī raksta galvenais nolūks ir vēstīt par to, kā saujiņai kristiešu izdodās izdzīvot ticību Jēzum jauniešu kikboksa kluba ietvaros. Pirms vairāk kā gada daži ticīgi vīri no Reformātu Pārdaugavas draudzes uzsāka kikboksa un fiziskās sagatavotības klubu studentu vecuma puišiem. Organizācija sākotnēji tika dēvēta par Čaka Norisa klubu, bet tagad nosaukums ir ticis mainīts uz “DM klubs”.

Mūsu darbības pamatā ir kāds elementārs, pragmatisks apsvērumu. Mēs daudz domājam par kvalitāti un par attīstību. Mēs zinām savas robežas un iespējas. Taču tas neatceļ to, ka pirms katra treniņa tiktu ieguldīts reāls laiks, lai sagatavotos. Mēs pārdomājam savus soļus. Mēs gribam, lai kluba dalībniekiem nebūtu kauns aicināt draugus un paziņas trenēties pie mums. Ja vīrietis ir atnācis uz kikboksa klubu, tad viņam ir ne tikai jārēdz iespaidīgus tēvaiņus, kuri stipri sit. Pāri visam viņam ir jāredz, ka šī ir vieta, kur var attīstīties, progresēt un, kur nekad nebūs garlaicīgi.

Tiktāl par treniņa procesu un kluba darbību. Līdztekus vēlos ar jums runāt par kristīgās ticības elementu. Visiem puišiem, kuri nāk pie mums trenēties, skaidri paužam to, ka mūsu klubs nav reliģiska organizācija. Reizē arī skaidroju to, ka kluba vadītāji un treneri ir kristieši, kuri neklusē par savu ticību Jēzum Kristum. Mēs liekam cilvēkiem aizdomāties par garīgo realitāti un Jēzus mācību. Ja mēs uz brīdi par šo padomājam, tad tas pēc būtības nav nekas ārkārtējs. Visi cilvēki kaut ko komunicē. Daudzi vīrieši komunicē neieinteresētību garīgajās lietās un naudas mīlestību. Mēs, savukārt, ar Dieva palīgu komunicējam Jēzus mīlestību un interesi par Viņa apgalvojumiem.

Kā ticības komunikācija izpaužas kluba ietvaros? Mēs nenoturam formālus svētbrīžus. Mēs publiski nelūdzam. Treniņu laikā mēs smagi strādājām un liekam cilvēkiem pārkāpt pāri savai komforta zonai. Ārpuss treniņa zāles, proti, sociālajos tīklos un personiskās sarunās, mēs “iemetam”pa kādam jautājumam un risinam sarunas par garīgām lietām. Kādiem tas patīk, citiem nepatīk. Mēs respektējam visus, taču reizē nekaunāmies mērķtiecīgi ar puišiem runāt par Jēzu.

Noslēgumā vēlos atzīmēt, kādu būtisku patiesību, kas mūs virza un motivē. Kluba vadība ir normāli ierindas kristieši, kuri pārstāv Pārdaugavas Reformātu draudzi. un, kuri izplata ticību tajā vietā, kurā Dievs nolicis. Tā ir sanācis, ka esam pie studentiem un organizējam kikboksa treniņus. Kristietis ir cilvēks, kurš runā par Jēzu. Lai arī kas tu būtu un, ko tu darītu, Jēzus ir aicinājis tevi būt par mācekļu darinātāju. Tas nozīmē, ka tava misija nav tikai naudas pelnīšana un nebeidzamā konkurences rata griešana, bet Jēzus vēsts izplatīšana. Ar darbiem vien nepietiek, jo kamēr mute nav atvērta, tikmēr neviens nesapratīs, ka tu pārstāvi Ķēniņu Jēzu.

“DM klubs” atrodams arī facebook.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.